V Páleníčkově ulici před Základní školou Slovan je nově jednosměrka

Nové dopravní značení je ode dneška v Páleníčkově ulici před Základní školou Slovan. V úseku od ulice Vrchlického po ulici Máchova je nově zaveden jednosměrný provoz. Pro cyklisty zde byl navíc vyznačen nový cyklopruh.

„Důvodem je hlavně bezpečnost dětí, jejich rodičů i cyklistů. Od tohoto opatření si slibujeme, že se výrazně sníží počet potenciálních nehodových situací. Rodiče, kteří vezou děti do školy a ze školy, se po jejich vyložení či naložení nebudou muset v ulici složitě otáčet a vyjíždět zpět k ulici Vrchlického,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

V ulici je nově umístěn zpomalovací práh. „Nejvyšší povolená rychlost zde byla snížena na 20 kilometrů za hodinu,“ popsal Vlastimil Foltýn z radničního odboru služeb. Nová je i žlutá čára před přechodem pro chodce od Prioru k základní škole. Naopak odstraněny byly kovové sloupky bránící průjezdu ulicí Páleníčkovou ke křižovatce s ulicí Máchova.

Zdroj: http://www.mesto-kromeriz.cz/zpravodaj/tiskove-zpravy/v-palenickove-ulici-pred-zakladni-skolou-slovan-je-nove-jednosmerka/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..