Tvář soutěže Do rachoty kolem KM 2019

Jak již je tomu zvykem i letos má soutěž Do rachoty kolem KM podporu v podobě mladého a talentovaného sportovce. Letos je tváří soutěže kroměřížská rodačka Radka Pospíšilová, která se aktivně věnuje závodům na horském kole.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 36516791_1764031753678396_8378350209347878912_o-1024x683.jpg.

Položili jsme jí pár otázek:

Jak ses dostala k závodům na kole?

Začala jsem jezdit poměrně pozdě, a to v 18 letech. Od malička jsem s rodiči sportovala a dost jezdila na kole, poté, co jsem začala v Kroměříži pravidelně trénovat, jsem se dostala k prvním závodům. Od té doby už jsem z kola neslezla 🙂

Závodím na horském kole, ale trénuji i na silničním kole. Soustředím se převážně na půlmaratony, ráda mám techničtější závody, takže čím více sjezdů v lese a méně asfaltu a polních cest, tím lépe.

Jaké jsou tvé největší úspěchy?

Mezi mé největší úspěchy řadím vítězství na legendárním závodě Drásal, poté pódiová umístění na maratonech v okolí jako jsou Chřibská 50, Milovická 50, Hostýnská 50, Rusavská 50. Minulou sezonu jsem si splnila sen a zúčastnila jsem se nejtěžšího mtb etapového závodu u nás MTB Trilogy, což byl nejtěžší závod v mé závodní kariéře s velmi náročnými tratěmi. Zde jsem se umístila na třetím místě, v mezinárodní konkurenci.

Za jaký tým závodíš?

Závodím za kroměřížský tým KOLOVNA KM, který mě v sezoně podporuje.

Co právě děláš? Studuješ nebo už pracuješ?

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu, následně Fakultu tělesné kultury v Olomouci, poté jsem rok učila na základní škole. Nyní pracuji jako metodik služební přípravy u Celní správy České republiky.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_5616-1024x682.jpg.

Odstavec

Jezdíš do práce na kole?

Snažím se skloubit práci s tréninkem, proto občas jezdím do práce na kole. Mám to cca 35km, takže 70 za den, což je docela fajn přírůstek mé na objemové konto 🙂

Řekni nám něco o tvém vztahu ke kolům a jízdě na kole. Bereš kolo jako praktický dopravní prostředek nebo jen jako sport?

Dokud jsem bydlela v Kroměříži, často jsem kolo používala nejen jako tréninkový nástroj ale i dopravní prostředek. Myslím si, že je to kolikrát mnohem lepší než jezdit po městě autem. To platí i v jiných městech, proto je podle mě důležité budovat cyklostezky mezi městy ale i ve městech, určitě by to ulevilo dopravě a lidé by dělali něco pro své zdraví.

Je něco, co ti jízdu na kole komplikuje?

Asi počasí, i když cyklisté s oblibou říkají, že není špatné počasí, jen špatné oblečení. Člověk se ale pochopitelně nechce nachladit a být nemocný, když prší nebo mrze, kolo odkládám.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 4280441-768x1024.jpg.

Co tě na jízdě na kole nejvíc baví?

Volnost, člověk může jet, kam se mu zachce. Poznat nová místa, ať už na silničním kole nebo po lese na horském kole. Udělám něco pro své zdraví a kondici, ale hlavně vyčistím hlavu. Po tréninku mám vždycky lepší náladu 🙂

Myslíš, že by mělo být kolo plnohodnotným dopravním prostředkem ve městech?

Určitě ano. Ještě doladit jízdní pruhy jen pro kola, jako to funguje například v Holandsku a bylo by to dokonalé.

Co si myslíš o kroměřížské soutěži Do rachoty kolem KM?

Je to super motivace, a třeba se to některým natolik zalíbí, že budou jezdit na kole více i mimo soutěž, podporovat zdravý životní styl a šetřit životní prostředí. Zní to jako klišé, ale je to tak.

Děkujeme za rozhovor a ať se daří!

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 4200316-1024x768.jpg.

PublikovánoTvář soutěže 2019 – úspěšně publikováno.

Další možnostiStránka URLZobrazit stránkuKopírovat odkazVždy zobrazit kontrolu před publikováním.

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..