Soutěž Do rachoty kolem KM startuje i letos

SJiž potřetí v řadě bude mít veřejnost možnost zúčastnit se soutěže Do rachoty kolem KM. Soutěž je zaměřena na motivaci jezdit do práce na kole a je určena všem obyvatelům města nebo těm, kteří do města nebo jeho místních částí dojíždějí za prací.

Organizace soutěže bude obdobná jako v předešlých ročnících: soutěžící se nejprve přihlásí vyplněním elektronického formuláře, který bude k dispozici na stránkách www.kolemkm.cz od poloviny února do 15. března 2019. Před zahájením soutěže účastník zaplatí registrační poplatek na účet města Kroměříže a následně si bude moci vyzvednout startovací balíček s tričkem v Turistickém informačním centru. Soutěž bude probíhat během května, kdy si účastníci budou zaznamenávat své výkony do vlastní elektronické tabulky.

Jednou z mála změn je navýšení poplatku za účast, která nově činí 120 Kč na osobu. Částka odráží zvyšování nákladů, stále však zůstane pod úrovní výrobní ceny účastnického trička. Beze změny naopak zůstanou soutěžní kategorie. Jednotlivci budou moci soutěžit hned ve třech kategoriích zároveň: budou zaměřeny na ujetou vzdálenost (Šlapu a měřím), pravidelnost (Šlapu s pravidelností) a fotografování (Šlapu a fotím). V poslední kategorii mohou zabojovat i týmoví hráči, kterým se budou započítávat cesty na osobu.

Do přípravy soutěže se může zapojit kdokoliv prostřednictvím hlasování o výběru letošního motta, které se spolu s grafickým motivem objeví na účastnickém tričku. V minulém ročníku ujeli všichni účastníci souhrnnou vzdálenost 24 727,75 kilometrů, což odpovídá zpátečnímu výletu vzdušnou čarou z Kroměříže až k severnímu pobřeží Austrálie.