Soud zrušil omezení pro cyklisty v Praze

Rozsudek je pravomocný, ale je proti němu možné podat kasační stížnost, kterou Praha 1 zvažuje. Soud uvedl, že k omezení sice je platný důvod, ale že se mělo přistoupit k omezení rychlosti cyklistů, a ne k zákazu.

Městský soud v Praze zrušil opatření Prahy 1 omezující pohyb cyklistů v pěších zónách v centru metropole. Informaci ČT24 potvrdila mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. Žalobu podalo sdružení AutoMat a další dva žalobci, podle kterých se úřad dostatečně nevypořádal s připomínkami, které při projednání k opatření dorazily. Omezení kol mezi 10:00 a 17:00 se mělo týkat zejména oblasti kolem spodní části Václavského náměstí, náměstí Republiky a Staroměstského náměstí.

Značení omezení cyklistů v centru Prahy.

V centru Prahy se nyní rozmisťuje dopravní značení, které mělo platnost omezení vymezovat. Záměr kritizovali někteří politici a obyvatelé Prahy, podle kterých by se měla cyklistika spíše podporovat než omezovat. Radnice Prahy 1 opatření zdůvodnila tím, že cyklisté v pěších zónách ohrožují chodce.

Žalobu ke Správnímu soudu podal cyklistický spolek AutoMat spolu s opozičním zastupitele Prahy 1 Petrem Kučerou a dalším žalobcem. Podle mluvčí Blažkové soud uvedl, že k omezení sice je platný důvod, ale že se mělo přistoupit k omezení rychlosti cyklistů, a ne k zákazu.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/soud-zrusil-omezeni-cyklistu-v-centru-prahy/r~4c461c9690e511e88b6b0cc47ab5f122/

Autor příspěvku: Admin

1 komentář u „Soud zrušil omezení pro cyklisty v Praze

    FrantaS

    (31.8.2018 - 11:59)

    Je škoda, že se zastupitelé snaží vykázat cyklisty z centra, vejdou se tam v pohodě všichni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..