Sběrné místo pro Kola pro Afriku v Kroměříži

Sociální služby města Kroměříže zřídily sběrné místo pro Kola pro Afriku. Lidé mohou nosit funkční i nefunkční jízdní kola, náhradní díly i nářadí do domova pro seniory na Riegrově náměstí 159. „Iniciativu Kola pro Afriku považuji za velmi potřebnou. Jsem rád, že takto můžeme přispět k tomu, abychom usnadnili dětem v Gambii cestu ke vzdělání,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Darovaná jízdní kola budou opravena a zkompletována, a poté zamíří do africké Gambie. „Podpoří tak rozvoj celkové gramotnosti dětí, následně lepší možnost jejich pracovního uplatnění a zvýšení jejich občanského statusu. Sociální služby se do této akce zapojily z důvodu jejího souladu s nastavenou firemní kulturou organizace,“ doplnila ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková. Sběrné místo je otevřeno od pondělka do pátku od 9:00 do 14:00. Bližší informace lze zjistit na telefonním čísle 573 500 715 či na webu www.kolaproafriku.cz.

Děti v Gambii mají obtížný přístup ke vzdělání. Cestou do školy urazí denně pěšky mnoho kilometrů, což je stojí energii a čas. „Není tak výjimkou, že je rodiče nechávají doma, aby pomáhaly s obživou a vzdělání, které ovlivňuje jejich budoucnost, jde stranou,“ řekl ředitel organizace Kola pro Afriku Roman Posolda. Podle něj pomoc přináší ovoce. „Z reakcí české společnosti na projekt vnímám, že otevřenost pro potřeby druhých v nouzi je přirozeností člověka, a to je skvělá zpráva,“ dodal Posolda.

Společnost Kola pro Afriku byla založena v roce 2012 v Ostravě. Inspirovaly ji podobné charitativní organizace ve světě i osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu, Romana Posoldy a Richarda Gazdy.

Zdroj: http://www.mesto-kromeriz.cz/zpravodaj/tiskove-zpravy/socialni-sluzby-mesta-kromerize-zridily-sberne-misto-pro-kola-pro-afriku/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..