S vláčkem o závod 2021

Po roční odmlce se opět můžete těšit na akci pro děti a jejich rodiče: „S VLÁČKEM O ZÁVOD“. Akce konaná v rámci Evropského týdne mobility, kterou organizuje spolek Kroměřížská dráha a spolek Kolem KM.
Akce se bude konat na nádraží v Kroměříži a to v neděli 12. září 2021. Hlavní atrakcí je závod dětí na kole nebo koloběžce oproti motorovému vlaku. Děti čeká mnoho dalších atrakcí jako je projížďka historickým autobusem ERťákem, Cyklo-veteráni z Pravčic, historický vlak “Hurvínek”, železniční muzeum KMD, občerstvení, soutěže, tetování a plno zábavy. Na závěr se děti samozřejmě mohou těšit na drobné ceny za jejich snahu.

Termín akce:
neděle 12. září 2021, 10 – 16 hod.

Místo konání:
nádraží v Kroměříži (mapa zde)

Vstupné:
dobrovolné

Další informace:
na facebookových stránkách akce

Na co můžete těšit:

Závod na kole proti motorovému vláčku
Děti změří své síly s motorovým vlakem. Přivezte si vlastní kolo, koloběžku (ty budeme i půjčovat) a helmu a můžete se zúčastnit tohoto závodu o ceny.

Muzeum KMD
Můžete navštívit železniční muzeum, které se nachází na nádraží v Kroměříži (mapa zde).

Historický autobus
Bude přistaven historický autobus Škoda 706 RTO LUX, který budete smět prozkoumat a dokonce se i svézt!

Cykloveteráni z Pravčic
Celou akci budou doprovázet cykloveteráni z Pravčic, kteří budou podnikat spanilé jízdy po Kroměříži.

Historický vláček “Hurvínek”
Akce se samozřejmě neobejde bez motorového vozu M 131.1 “Hurvínek”, který má nově i další vagónek – ale to až na akci.

Tatra Dakar

Opět se můžeme těšit i na Tatrovky ze sportovního amatérského týmu Korytář – Molek.

 

Airbrush – dočasné tetování

Airbrush tetování je rychlá metoda zdobení těla. Během dvou minut lze vytvořit jakýkoliv motiv nebo logo v několika barvách, které za 3 dny z kůže zmizí. 

Mini dopravní hřiště

České dráhy

Cukrová vata, malování na obličej a balónky

Kreativní dílnička

Občerstvení zajištěno

Tříkolka s výbornou kávičkou

a poustu dalších aktivit

Podmínky účasti: Použití ochranné cyklistické přilby při účasti na akci je pro nezletilé cyklisty povinné, pro ostatní cyklisty doporučené. Účastníci akce jsou povinni respektovat pokyny pořadatelů. Účastníci akce jsou povinni dodržovat zásady bezpečné jízdy. Pořadatelé si vyhrazují právo změnit program. Organizátor není odpovědný za škody, které nejsou zaviněny zanedbáním z jeho strany, není odpovědný za případné zdravotní problémy účastníků akce.

V rámci akce „S vláčkem o závod“ pořádanou spolkem Kolem KM, z. s. (IČ: 05927862), budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Spolek Kolem KM nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty. AKCE SE KONÁ JEN ZA PŘÍZNIVÉHO POČASÍ!