Malí i velcí závodníci opět závodili s vláčkem

Stovky návštěvníků si během třetí zářijové neděle našly cestu na kroměřížské vlakové nádraží. V nákladovém obvodu zdejší stanice se konal druhý ročník sportovní a zábavné akce S vláčkem o závod. V průběhu celého dne si více než dvě stě dětí vyzkoušelo hlavní bod programu – závod s motorovou lokomotivou řady 703, které se jinak přezdívá Prasátko.

Na malé i velké návštěvníky čekal pestrý program, který jako první odstartoval první závod pravčických cykloveteránů PRAKR s mašinkou. Poté následoval příjezd dalších velkých atrakcí – historického autobusu “Erťák” a dvou vozů Tatra sportovního amatérského týmu Korytář – Molek. Zastoupení této značky poté posílili i tři automobiloví veteráni v podobě známých vozů 603, 613 a nejstaršího modelu 57 B. V podobě statické ukázky celou akci podpořil i historický motoráček Hurvínek přistavený na kusé koleji.

Kromě samotného závodu s vláčkem čekaly na děti i další úkoly jako projetí dopravního hřiště, absolvování prohlídky železničního muzea nebo zdolání překážek na koloběžce. Po jejich splnění se děti za odměnu mohly svézt historickým autobusem jedoucím do centra města a zase zpátky.

Akce S vláčkem o závod se v Kroměříži uskutečnila u příležitosti Evropského týdne mobility. Společně ji uspořádaly spolky Kroměřížská dráha a Kolem KM za podpory města Kroměříže a Českých drah.

Další fotky jsou zde