S vláčkem o závod 2018

Po roce se opět můžete těšit na akci pro děti a jejich rodiče: „S VLÁČKEM O ZÁVOD“. Akce konaná v rámci Evropského týdne mobility, kterou organizuje Zdravé město Kroměříž, spolek Kroměřížská dráha a spolek Kolem KM.

Celé se to bude konat na nádraží v Kroměříži a to v neděli 16. září 2018. Hlavní atrakcí je závod dětí na kole oproti motorovému vlaku. Děti čeká mnoho dalších atrakcí jako je projížďka historickým autobusem ERťákem, Cyklo-veteráni z Pravčic, Rádio Kroměříž, občerstvení, České dráhy, železniční muzeum KMD, soutěže a plno zábavy. Na závěr se děti samozřejmě mohou těšit na drobné ceny za jejich snahu.

Termín akce:
sobota 16. září 2018, 10 – 16 hod.

Místo konání:
nádraží v Kroměříži (mapa zde)

Vstupné:
vstup zdarma

Další informace:
na facebookových stránkách akce

Na co můžete těšit:

Závod na kole proti motorovému vláčku
Děti změří své síly s motorovým vlakem. Přivezte si vlastní kolo, koloběžku a helmu a můžete se zúčastnit tohoto závodu o ceny.

Muzeum KMD
Můžete navštívit železniční muzeum, které se nachází na nádraží v Kroměříži (mapa zde). Otevřeno bude od 9:00 – 17:00 hod. Více informací zde.

Historický autobus
Bude přistaven historický autobus Škoda 706 RTO LUX, který budete smět prozkoumat a dokonce se i svézt!

Cykloveteráni z Pravčic
Celou akci budou doprovázet cykloveteráni z Pravčic, kteří budou podnikat spanilé jízdy po Kroměříži.

Radio Kroměříž
Vše bude moderovat a hudbou podbarvovat Radio Kroměříž.

Stánek Českých drah

Mini dopravní hřiště

Občerstvení zajištěno

Tříkolka s výbornou kávičkou

Když se vše podaří, tak pro vás budeme mít další překvapení. Na své si hlavně přijdou kluci a jejich tátové. Malá nápověda se skrývá v obrázku:

Odpolední kreativní dílnička

+ spoustu dalších aktivit

Podmínky účasti:
Použití ochranné cyklistické přilby při účasti na akci je pro nezletilé cyklisty povinné, pro ostatní cyklisty doporučené.
Účastníci akce jsou povinni respektovat pokyny pořadatelů.
Účastníci akce jsou povinni dodržovat zásady bezpečné jízdy.
Pořadatelé si vyhrazují právo změnit program.
Organizátor není odpovědný za škody, které nejsou zaviněny zanedbáním z jeho strany, není odpovědný za případné zdravotní problémy účastníků akce.

V rámci akce „S vláčkem o závod“ pořádanou spolkem Kolem KM, z. s. (IČ: 05927862), budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce. Spolek Kolem KM nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty. AKCE SE KONÁ JEN ZA PŘÍZNIVÉHO POČASÍ!