S Kolem KM (spolem) rokem 2018

Rádi bychom se opět společně s vámi poohlédli za uplynulým rokem 2018. Podívejme se, co další rok existence spolku Kolem KM přinesl, nad čím se zamyslet a co zdokonalit.

Děkujeme všem, kteří nás podporují, pomáhají nám a účastní se našich aktivit!


Do rachoty kolem KM 2018

Kroměřížané letos při cestách do rachoty ujeli vzdálenost do Austrálie

Číselník společně ujetých kilometrů se v rámci soutěže Do rachoty kolem KM letos zastavil na hodnotě 24 727,75 kilometrů, což vzdušnou čarou to odpovídá zpátečnímu výletu z Kroměříže až k severnímu pobřeží Austrálie. Soutěžící tím zároveň posunuli laťku oproti minulému ročníku, podařilo se jim ujet přes čtyři sta kilometrů navíc při takřka stejném počtu účastníků.

Druhý ročník soutěže uspořádal spolek Kolem KM a Zdravé město Kroměříž. Hlavním cílem kampaně je motivovat uživatele k využívání jízdního kola při cestách do práce a podpořit zdravý životní styl. Tváří letošního ročníku se stala Klára Smetánková, kroměřížská sportovkyně a vícenásobná medailistka z mistrovství světa i Evropy v raftingu.

„V roce je velice málo dní, kdy bych na kolo nesedla. Ani si nepamatuju, kdy jsem v Kroměříži naposledy šla do školy pěšky, místo, abych jela na kole. Je to ideální dopravní prostředek,“ zhodnotila svůj vztah kladný vztah k cyklistice Klára Smetánková. „Na každodenní ježdění mám kolo po mamce, na výlety treka. A když jsem chtěla zafrajeřit, půjčila jsem si od táty starého Favorita s dynamem, sedlem směřujícím vzhůru a přehazovačkou na štangli,“ dodala na otázku, na jakém kole jezdí.

Stejně jako v prvním ročníku se soutěžilo v několika kategoriích, v nichž mohl uspět každý podle svých možností. V kategorii Šlapu a měřím byla hlavním kritériem ujetá vzdálenost, zatímco u Šlapu s pravidelností šlo o co nejčastější frekvenci jízd. Týmoví hráči mohli soutěžit ve vlastní skupině a zkrátka nepřišli ani milovníci fotografování díky sekci Šlapu a fotím. V poslední kategorii mohl kdokoliv tipovat celkový počet najetých kilometrů všech účastníků, přičemž vítězný tip měl rozdíl pouhých 124 kilometrů oproti skutečnosti.

Díky velké štědrosti sponzorů mohlo být oceněno více lidí v každé kategorii. V jednotlivých kategoriích bylo vylosováno celkem dvacet šest soutěžících, na které čekaly hodnotné ceny jako poukazy na služby a stravování, knihy, poukazy na občerstvení, doplňky na kolo, sportovní aktivity nebo zájezdy. Hlavní cenou pro všechny je však lepší prostředí ve městě, které všichni zúčastnění po celou dobu trvání soutěže aktivně vytvářeli.

Více zde: http://kolemkm.cz/do-rachoty-kolem-km-2018/

 


S vláčkem o závod

Malí i velcí závodníci opět závodili s vláčkem

Stovky návštěvníků si během třetí zářijové neděle našly cestu na kroměřížské vlakové nádraží. V nákladovém obvodu zdejší stanice se konal druhý ročník sportovní a zábavné akce S vláčkem o závod. V průběhu celého dne si více než dvě stě dětí vyzkoušelo hlavní bod programu – závod s motorovou lokomotivou řady 703, které se jinak přezdívá Prasátko.

Na malé i velké návštěvníky čekal pestrý program, který jako první odstartoval první závod pravčických cykloveteránů PRAKR s mašinkou. Poté následoval příjezd dalších velkých atrakcí – historického autobusu “Erťák” a dvou vozů Tatra sportovního amatérského týmu Korytář – Molek. Zastoupení této značky poté posílili i tři automobiloví veteráni v podobě známých vozů 603, 613 a nejstaršího modelu 57 B. V podobě statické ukázky celou akci podpořil i historický motoráček Hurvínek přistavený na kusé koleji.

Kromě samotného závodu s vláčkem čekaly na děti i další úkoly jako projetí dopravního hřiště, absolvování prohlídky železničního muzea nebo zdolání překážek na koloběžce. Po jejich splnění se děti za odměnu mohly svézt historickým autobusem jedoucím do centra města a zase zpátky.

Akce S vláčkem o závod se v Kroměříži uskutečnila u příležitosti Evropského týdne mobility. Společně ji uspořádaly spolky Kroměřížská dráha a Kolem KM za podpory města Kroměříže a Českých drah.

   

Více fotek zde: http://kolemkm.cz/fotky-s-vlackem-o-zavod-2018/

 


Cyklovyjížky na podporu cyklistické a pěší dopravy v KM

Večerní cyklojízda městem až k Sosně

Na jarní cyklojízdu v Kroměříži přijelo rekordních přes 140 lidí!

Jako každý rok se v Kroměříži sjeli lidé na Večerní cyklojízdu, která měla za účel podpořit cyklodopravu ve městě. Jízda se konala 20. dubna 2018 a tentokrát se jí zúčastnilo přes 140 lidí. Sraz účastníků byl na Velkém náměstí, ze kterého skupina za doprovodu policejní hlídky projela celým průtahem města a dojela až k Sosně do Trávnických zahrádek.

Akci pořádal náš spolek Kolem KM u příležitosti Dne Země 2018.

Více zde: http://kolemkm.cz/na-jarni-cyklojizdu-v-kromerizi-prijelo-pres-140-lidi/

 


Šlapeme za památkami

Cyklojízda do Kurovic, kde nás čekala prohlídka dvou památek. Jednak historická památka tvrz Kurovice, kde byla zajištěna komentovaná prohlídka v dobových hábitech a malé občerstvení (pochutiny na grilu i z pípy:). Dále jsme přejeli do místního lomu, který je přírodní památkou, kde nás opět čekala zajímavá prohlídka a nádherné koupání.

Byla to perfektní akce, kterou jistě zase zopakujeme.

V Kurovicích jsme se taktéž setkali s cyklo-skupinou z Otrokovic.


Večerní cyklojízda až do Záhlinického pivovaru

I přes nepřízeň počasí se v pátek 14. 9. 2018 vydalo na pět desítek nadšených cyklistů městem na večerní cyklojízdu. Jízda směřovala skrz Kroměříž směr Záhlinice, kde v místním pivovaru proběhla exkurze a k vidění byla i soutěž mladých hasičů. Všem zúčastněným děkujeme a budeme se těšit na další akci! Cyklojízdu organizoval výhradně spolek Kolem KM.

Více zde: http://kolemkm.cz/fotky-z-vecerni-cyklojizdy-14-9-2018/

 


Cyklo sportovní den

14. dubna 2018 proběhl na Florii Cyklo sportovní den, který byl v rámci závodů FORCE Chřibská 50/30, se opravdu povedl. Byli jsme u toho a pomáhali na stanovištích pro děti. Nakonec si všichni mladí sportovci odnesli nějakou tu cenu.

Více zde: http://kolemkm.cz/jsme-u-toho/cyklo-sportovni-den/

 


Krátce:

  • cyklosleziny (setkání cyklistické skupiny města Kroměříže)
  • aktivní účast na jednáních o budoucím dokumentu Plán udržitelné městské mobility -více na http://mobilita-kromeriz.cz/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..