S Kolem KM (spolem) rokem 2017

Rádi bychom se společně s vámi poohlédli za uplynulým rokem 2017. Podívejme se, co první rok existence spolku Kolem KM přinesl, nad čím se zamyslet a co zdokonalit.

Děkujeme všem, kteří nás podporují, pomáhají nám a účastní se našich aktivit!


Vznik webových a Facebookových stránek

Začátkem roku jsme rozjeli platformy pro lepší informovanost široké veřejnosti. Stránky www.kolemkm.cz pro běžné lidi, kteří by rádi zlepšovali kvalitu života v Kroměříži.

Kolem KM, z. s. zapsán ve spolkovém rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně.


Do rachoty kolem KM

Až do havajského hlavního města Honolulu a zpět do Kroměříže by dojeli účastníci soutěže Do rachoty Kolem KM, pokud by se všechny zaznamenané cesty spojily do jednoho výletu. Celkové počítadlo se nakonec zastavilo na hodnotě 24 301,78 km, což představuje dvojnásobek vzdálenosti vzdušnou čarou mezi oběma městy.

Podstatou soutěže, která probíhala v průběhu května 2017, bylo realizovat co nejvíce cest na kole mezi bydlištěm a místem pracoviště s tím, že alespoň začátek nebo konec cesty musel vždy být na území města. Registrace nakonec využilo 148 účastníků, kteří jako odměnu dostali balíček s funkčním tričkem. Heslo letošní turistické sezóny “Kroměříž nezastavíš” se tak odrazilo i v každodenním životě obyvatel.

„Je super, že se takové akce vymýšlí a realizují. Jak všichni víme, s hustotou dopravy i s životním prostředím to bude jenom horší, aut přibývá. A tak motivovat lidi, aby jezdili na kole a trochu ten svět šetřili, je jenom dobře,“ sdělil Luděk Helis, kroměřížský rodák a mnohonásobný mistr ČR v dráhové i silniční cyklistice.

Pořadateli kampaně byli město Kroměříž a spolek Kolem KM, z.s. usilující o zlepšení lokálních podmínek pro cyklodopravu. „Chtěli bychom poděkovat všem sponzorům za atraktivní ceny, kterými nás podpořili. Hlavní cenou pro všechny je lepší prostředí ve městě, které soutěžící celý měsíc aktivně pomáhali vytvářet,“ dodal za organizátory Viliam Staněk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

více zde: http://kolemkm.cz/do-rachoty-kolem-km/

 


S vláčkem o závod

S Vláčkem o závod, tak se jmenovala nová akce, kterou přinesl letošní Evropský týden mobility v Kroměříži.
V sobotu 16. září 2017 v prostorách nákladového obvodu železničního nádraží vše odstartovalo. Bezesporu hlavní atrakcí byla možnost poměřit si vlastní síly s historickým motoráčkem na více jak sto metrů dlouhé závodní dráze. Soutěžili malý i velcí návštěvníci. Na kolech, koloběžkách, pěšky, ale i v kočárcích. Na všechny taktéž čekaly další atrakce jako otevřené muzeum Kroměřížské dráhy, cykloveteráni z Pravčic nebo instruktáže severské chůze a BESIPu. Přítomnost Radia Kroměříž vše oživila, stejně jako možnost občerstvení na místě. Velkým lákadlem byl historický škodovácký autobus “Erťák”, kterým se soutěžící mohli projet.
Akce se i přes nepřízeň počasí povedla a organizátoři, kterými byli Kolem KM, z.s, Zdravé město Kroměříž a spolek Kroměřížská dráha, slibují i další ročníky.
Hlavním cílem této akce byla především recese a zábava, ale důležitým podtextem také propagace udržitelných způsobů dopravy.

Cyklovyjížky na podporu cyklistické a pěší dopravy v KM.

Večerní cyklojízda městem

V pátek 21. dubna 2017 jsme od pódia na Velkém náměstí odjeli kolem zámku, Bajdy a dále přes Kojetínskou ulici celým průtahem města až k silničnímu mostu. Po Erbenově nábřeží jsme se dostali k pěší lávce, kde jsme měli kratší přestávku na zasazení stromu u příležitosti Dne Země a otevřeli novou pumpu pro cyklisty.

Dále jsme pokračovali  po cyklostezce k letišti do Trávnických Zahrádek až do cíle, kterým byl bufet U Sosny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

více zde: http://kolemkm.cz/fotky-z-vecerni-cyklojizdy/

 


Večerní cyklojízda až do Záhlinického pivovaru

V pátek 15. září 2017 jsme se v počtu 120 účastníků rozjeli v rámci Týdne mobility směr les Zámeček až do záhlinického pivovaru. Na místě probíhali večerní hasičské závody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

více zde: http://kolemkm.cz/fotky-z-vecerni-cyklojizdy-z-15-9-2017/


Spolek Kolem KM se stal členem Asociace cykloměst

Asociace měst pro cyklisty má nového člena. Stal se jím spolek Kolem KM, který je samostatnou zájmovou, nepolitickou a neziskovou korporací sdružující příznivce cyklistické dopravy a cykloturistiky. Spolku jde o lepší podmínky pro cykloturistiku v Kroměříži a okolí.

Oba partneři by společně chtěli pomoci městu Kroměříž v rozvoji cyklistické dopravy. Asociace měst pro cyklisty si je vědomo toho, že řada aktivit se prostě nedá dělat bez místních sdružení. Spolek Kolem KM se zároveň stalo prvním neziskovým sdružením, které dostalo do své správy web www.kromeriz.dobramesta.cz na podporu městské mobility.


Krátce – spolek/město Kroměříž:

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..