Pravidla soutěže

V letošním roce si připomeneme moment, kdy před dvěma sty lety Karl Drais vynalezl své dvoukolové odrážedlo zvané “draisina”, a tím vzniklo první jízdní kolo. Na počest tohoto výročí je v Kroměříži založena nová soutěž Do rachoty kolem KM. Ta se, jak doufáme, stane příjemnou tradicí.

Hlavním cílem projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby se naučili pravidelně používat udržitelné způsoby dopravy při každodenním cestování do práce v Kroměříži a okolí. Když více lidí přesedlá z aut na kola a další bezmotorové prostředky, zlepší si tak nejen kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale společně tak přispěje k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a zdravějšímu městu.

Soutěž je určena pro jednotlivce a může se do ní zapojit každý, kdo bude pravidelně dojíždět během měsíce května do práce na kole v Kroměříži. Smyslem je hravou formou motivovat a inspirovat zaměstnance k dojíždění do práce na kole. Jednotlivci mohou v rámci svého zaměstnání vytvořit týmy (tým čítá 3 a více soutěžících) a zúčastnit se kategorie „Šlapu v týmu“. Podmínkou pro účast v soutěži je buď trvalé bydliště nebo zaměstnání v Kroměříži či místní části Kroměříže.

Samotná soutěž probíhá od 1. května do 31. května 2017.

Vyhlašování cen se uskuteční v rámci akce Vybarvený běh 2017, která proběhne v sobotu 10. června 2017 na Velkém náměstí v Kroměříži.

V rámci soutěže mají účastníci možnost uspět ve čtyřech soutěžních kategoriích, zaměřených na četnost, délku jízdy, týmovou spolupráci a fotografování z jízd do práce.

Registrace účastníků probíhá prostřednictvím elektronického formuláře do konce dubna 2017. 

Startovné do soutěže je 90,- Kč. Každý soutěžící dostane startovací balíček s tričkem (správnou velikost trička si můžete vybrat pod registračním formuláři).

Hraje se o fantastické ceny. Ceny budeme postupně odhalovat na našem facebookovém profilu a pak je zde celkově zveřejníme.

Informace k provedení bezhotovostní platby:

Účet příjemce: 8326340247/0100 (Komerční banka, a.s.)
Variabilní symbol: 52017
Specifický symbol: individuální kód, který obdržíte v e-mailu po vyplnění formuláře
Částka: 90 Kč/osoba

  • Každou osobu je nutné zaregistrovat samostatně vyplněním online formuláře.
  • Pokud chcete zaplatit registrační poplatek za více osob v jedné platbě, uveďte navíc jejich kódy a jména do zprávy pro příjemce.
  • Registrujte pouze pracující osoby, které jsou v pracovně-právním vztahu (zaměstnanec nebo OSVČ).
  • Pokud si přejete vyzvednout startovací balíček během posledního dubnového týdne, musí být částka připsána na účet příjemce nejpozději ve čtvrtek 20. dubna 2017.
  • Příjemcem platby je město Kroměříž.

 

Pokud bude platba za registraci připsána do 20. dubna 2017, bude možné registrační balíčky vyzvednout v Informačním centru Kroměříž v posledním dubnovém týdnu. V případě pozdější registrace realizujte platbu do 30. dubna 2017, vyzvedávání triček v TIC bude možné do 12. května 2017. Tričko je možno vyzvednout jiným osobám pouze v případě, že platba byla realizována za více osob.

Soutěžní kategorie

Kategorie zaměřená na pravidelné dojíždění do práce na kole. Hlavní podmínkou této kategorie je uskutečnění minimálně 66% cest mezi bydlištěm a místem zaměstnání z 21 pracovních dnů.

Každý si během soutěžního měsíce května zaznamenává do své osobní tabulky, kdy jel do práce a z práce na kole. Tabulka Vám bude zaslána emailem po provedení internetové registrace.

Pokud pracujete o víkendech a státních svátcích, je možné si tyto jízdy do soutěže také započítat. Cyklovýlet si do soutěže ovšem nezapočítávejte.

Více informací k této kategorii zde.

 

V této kategorii jde o vaše najeté kilometry. Čím více, tím lépe.

Měřit najeté kilometry můžete různými způsoby. Buď pomocí tachoměru, navigace nebo aplikace v mobilním telefonu (doporučujeme například Na kole chytře: UrbanCyclers, kterou máme pro naši soutěž oficiálně nasmlouvanou).

Každý si během soutěžního měsíce května zaznamenává do své osobní tabulky, jakou vzdálenost ujel do práce a z práce na kole daný den. Tabulka Vám bude zaslána emailem po provedení internetové registrace.

Podmínkou pro účast v závěřečném slosouvání je umístění v první dvacítce účastníků s nejvyšším počtem najetých kilometrů.

Více informací k této kategorii zde.

 

Kategorie zaměřená na spolupráci jednotlivých týmů a posílení týmového ducha. Jednotlivci mohou s kolegy ze zaměstnání vytvořit týmy a zúčastnit se této kategorie – tým čítá 3 a více soutěžících. Počítat se poté bude společná týmová pravidelnost dojížďky do práce přepočítaná na jedince.

Každý si během soutěžního měsíce května zaznamenává do své osobní tabulky, kdy jel do práce a z práce na kole. Tabulka Vám bude zaslána emailem po provedení internetové registrace. Počítat se poté bude společná týmová pravidelnost dojížďky do práce přepočítána na jedince.

Podmínkou pro účast v závěřečném slosování je umístění v první desítce týmů s nejvyšší četností přepočtenou na hlavu.

Více informací k této kategorii zde.

 

V této kategorii jde hlavně o vaši kreativitu a akčnost. Vyfoťte zajímavou, vtipnou a originální fotku z vašich cest do práce či fotku vašeho týmu. Fotka musí souviset z naší soutěží.

O tom kdo vyhraje hlavní cenu z této kategorie rozhodnete výhradně vy – svým hlasování (lajkováním) na FB Kolem KM.

Do kategorie je automaticky zařazen každý registrovaný účastník, který pošle soutěžní fotografii.

Více informací k této kategorii zde.

 

Pořadatelé soutěže: Město Kroměříž a spolek Kolem KM, z. s.