Pravidla soutěže 2019

Již potřetí v řadě bude mít veřejnost možnost zúčastnit se soutěže Do rachoty kolem KM. Soutěž je zaměřena na motivaci jezdit do práce na kole a je určena všem obyvatelům města nebo těm, kteří do města nebo jeho místních částí dojíždějí za prací.

Doufáme, že se vám bude soutěž opět líbit a přejeme hodně bezpečných cest, neboť jak motto letošního ročníku praví: “NA KOLE JDE VŠECHNO LÍP!”

Hlavním cílem projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby se naučili pravidelně používat udržitelné způsoby dopravy při každodenním cestování do práce v Kroměříži a okolí. Když více lidí přesedlá z aut na kola a další bezmotorové prostředky, zlepší si tak nejen kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale společně tak přispěje k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a zdravějšímu městu.

Soutěž je určena pro jednotlivce a může se do ní zapojit každý, kdo bude pravidelně dojíždět během měsíce května do práce na kole v Kroměříži. Smyslem je hravou formou motivovat a inspirovat zaměstnance k dojíždění do práce na kole. Jednotlivci mohou v rámci svého zaměstnání vytvořit týmy (tým čítá 3 a více soutěžících) a zúčastnit se kategorie „Šlapu v týmu“. Podmínkou pro účast v soutěži je buď trvalé bydliště nebo zaměstnání v Kroměříži či místní části Kroměříže.

Samotná soutěž probíhá od 1. května do 31. května 2019.

Vyhlašování cen se uskuteční v červnu 2019 v Kroměříži (bude upřesněno).

V rámci soutěže mají účastníci možnost uspět ve čtyřech soutěžních kategoriích, zaměřených na četnost, délku jízdy, týmovou spolupráci a fotografování z jízd do práce.

Registrace účastníků probíhá prostřednictvím elektronického formuláře v termínu 10. února – 15. března 2019! Což je novinka oproti minulému ročníku.

Jednou z mála změn je navýšení poplatku za účast, která nově činí 120 Kč na osobu. Částka odráží zvyšování nákladů, stále však zůstane pod úrovní výrobní ceny účastnického trička. Snad to nikoho neodradí. Každý soutěžící dostane startovací balíček s tričkem (správnou velikost trička si můžete vybrat pod registračním formulářem).

Hraje se o fantastické ceny. Ceny budeme postupně odhalovat na našem facebookovém profilu a také na našich webových stránkách.

Informace k provedení bezhotovostní platby:

Účet příjemce: 8326340247/0100 (Komerční banka, a.s.)
Variabilní symbol: 52019
Specifický symbol: individuální kód, který obdržíte v e-mailu po vyplnění formuláře
Částka: 120 Kč/osoba

  • Každou osobu je nutné zaregistrovat samostatně vyplněním online formuláře.
  • Pokud chcete zaplatit registrační poplatek za více osob v jedné platbě, uveďte navíc jejich kódy a jména do zprávy pro příjemce.
  • Registrujte pouze pracující osoby, které jsou v pracovně-právním vztahu (zaměstnanec nebo OSVČ).
  • Částka musí být připsána na účet příjemce nejpozději do středy 20. března 2019.
  • Příjemcem platby je město Kroměříž.

Pokud bude platba za registraci připsána do 20. března 2019, bude možné registrační balíčky vyzvednout v Informačním centru Kroměříž v posledním dubnovém týdnu. Tričko je možno vyzvednout jiným osobám pouze v případě, že platba byla realizována za více osob.

Soutěžní kategorie

Kategorie zaměřená na pravidelné dojíždění do práce na kole. Hlavní podmínkou této kategorie je uskutečnění minimálně 66% cest mezi bydlištěm a místem zaměstnání z 21 pracovních dnů.

Každý si během soutěžního měsíce května zaznamenává do své osobní tabulky, kdy jel do práce a z práce na kole. Tabulka Vám bude zaslána emailem po provedení internetové registrace.

V této kategorie se bude losovat o DESET cen!

Pokud pracujete o víkendech a státních svátcích, je možné si tyto jízdy do soutěže také započítat. Cyklovýlet si do soutěže ovšem nezapočítávejte.

Více informací k této kategorii zde.

V této kategorii jde o vaše najeté kilometry. Čím více, tím lépe.

Měřit najeté kilometry můžete různými způsoby. Buď pomocí tachoměru, navigace nebo aplikace v mobilním telefonu (doporučujeme například Na kole chytře: UrbanCyclers, kterou máme pro naši soutěž oficiálně nasmlouvanou).

Každý si během soutěžního měsíce května zaznamenává do své osobní tabulky, jakou vzdálenost ujel do práce a z práce na kole daný den. Tabulka Vám bude zaslána emailem po provedení internetové registrace.

Podmínkou pro účast v závěrečném slosování je umístění v první dvacítce účastníků s nejvyšším počtem najetých kilometrů.

V této kategorie se bude losovat o DESET cen!

Více informací k této kategorii zde.

Kategorie zaměřená na spolupráci jednotlivých týmů a posílení týmového ducha. Jednotlivci mohou s kolegy ze zaměstnání vytvořit týmy a zúčastnit se této kategorie – tým čítá 3 a více soutěžících. Počítat se bude nejvyšší průměrný počet kilometrů přepočtený na jedince.

Každý si během soutěžního měsíce května zaznamenává do své osobní tabulky, kdy jel do práce a z práce na kole. Tabulka Vám bude zaslána emailem po provedení internetové registrace. Počítat se poté bude společná týmová pravidelnost dojížďky do práce přepočítána na jedince.

Podmínkou pro účast v závěrečném slosování je umístění v první desítce týmů s nejvyšší četností přepočtenou na hlavu.

Více informací k této kategorii zde.

V této kategorii jde hlavně o vaši kreativitu a akčnost. Vyfoťte zajímavou, vtipnou a originální fotku z vašich cest do práce či fotku vašeho týmu. Fotka musí souviset z naší soutěží.

O tom, kdo vyhraje hlavní cenu z této kategorie, rozhodnete výhradně vy – svým hlasování (lajkováním) na FB Kolem KM.

Do kategorie je automaticky zařazen každý registrovaný účastník, který pošle soutěžní fotografii.

Více informací k této kategorii zde.

Pořadatel soutěže: Město Kroměříž
Spolupořadatel: Kolem KM, z. s.