Pravidla soutěže 2018

Letošní rok 2018 si celá republika připomíná „osudové osmičky“. Ve svých představách si osmičku každý spojí různě a my v ní vidíme jízdní kolo. Na počest osmiček organizujeme druhý ročník soutěže Do rachoty kolem KM 2018!

Doufáme, že se vám opět soutěž bude líbit a přejeme co nejméně osmic na kolech!

Hlavním cílem projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby se naučili pravidelně používat udržitelné způsoby dopravy při každodenním cestování do práce v Kroměříži a okolí. Když více lidí přesedlá z aut na kola a další bezmotorové prostředky, zlepší si tak nejen kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale společně tak přispěje k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a zdravějšímu městu.

Soutěž je určena pro jednotlivce a může se do ní zapojit každý, kdo bude pravidelně dojíždět během měsíce května do práce na kole v Kroměříži. Smyslem je hravou formou motivovat a inspirovat zaměstnance k dojíždění do práce na kole. Jednotlivci mohou v rámci svého zaměstnání vytvořit týmy (tým čítá 3 a více soutěžících) a zúčastnit se kategorie „Šlapu v týmu“. Podmínkou pro účast v soutěži je buď trvalé bydliště nebo zaměstnání v Kroměříži či místní části Kroměříže.

Samotná soutěž probíhá od 1. května do 31. května 2018.

Vyhlašování cen se uskuteční v sobotu 16. června 2018 v Kroměříži (bude upřesněno).

V rámci soutěže mají účastníci možnost uspět ve čtyřech soutěžních kategoriích, zaměřených na četnost, délku jízdy, týmovou spolupráci a fotografování z jízd do práce.

Registrace účastníků probíhá prostřednictvím elektronického formulářetermínu 1. – 31. března 2018! Což je novinka oproti minulému ročníku.

Startovné do soutěže je 90,- Kč. Každý soutěžící dostane startovací balíček s tričkem (správnou velikost trička si můžete vybrat pod registračním formulářem).

Hraje se o fantastické ceny. Ceny budeme postupně odhalovat na našem facebookovém profilu a také na našich webových stránkách.

Informace k provedení bezhotovostní platby:

Účet příjemce: 8326340247/0100 (Komerční banka, a.s.)
Variabilní symbol: 52018
Specifický symbol: individuální kód, který obdržíte v e-mailu po vyplnění formuláře
Částka: 90 Kč/osoba

  • Každou osobu je nutné zaregistrovat samostatně vyplněním online formuláře.
  • Pokud chcete zaplatit registrační poplatek za více osob v jedné platbě, uveďte navíc jejich kódy a jména do zprávy pro příjemce.
  • Registrujte pouze pracující osoby, které jsou v pracovně-právním vztahu (zaměstnanec nebo OSVČ).
  • Částka musí být připsána na účet příjemce nejpozději v pátek 6. dubna 2018.
  • Příjemcem platby je město Kroměříž.

 

Pokud bude platba za registraci připsána do 6. dubna 2018, bude možné registrační balíčky vyzvednout v Informačním centru Kroměříž v posledním dubnovém týdnu. Tričko je možno vyzvednout jiným osobám pouze v případě, že platba byla realizována za více osob.

Soutěžní kategorie

Kategorie zaměřená na pravidelné dojíždění do práce na kole. Hlavní podmínkou této kategorie je uskutečnění minimálně 66% cest mezi bydlištěm a místem zaměstnání z 21 pracovních dnů.

Každý si během soutěžního měsíce května zaznamenává do své osobní tabulky, kdy jel do práce a z práce na kole. Tabulka Vám bude zaslána emailem po provedení internetové registrace.

Novinkou pro letošní ročník bude, že se z této kategorie bude losovat DESET vítězů!

Pokud pracujete o víkendech a státních svátcích, je možné si tyto jízdy do soutěže také započítat. Cyklovýlet si do soutěže ovšem nezapočítávejte.

Více informací k této kategorii zde.

 

V této kategorii jde o vaše najeté kilometry. Čím více, tím lépe.

Měřit najeté kilometry můžete různými způsoby. Buď pomocí tachoměru, navigace nebo aplikace v mobilním telefonu (doporučujeme například Na kole chytře: UrbanCyclers, kterou máme pro naši soutěž oficiálně nasmlouvanou).

Každý si během soutěžního měsíce května zaznamenává do své osobní tabulky, jakou vzdálenost ujel do práce a z práce na kole daný den. Tabulka Vám bude zaslána emailem po provedení internetové registrace.

Podmínkou pro účast v závěrečném slosování je umístění v první dvacítce účastníků s nejvyšším počtem najetých kilometrů.

Novinkou pro letošní ročník bude, že se z této kategorie bude losovat DESET vítězů!

Více informací k této kategorii zde.

 

Kategorie zaměřená na spolupráci jednotlivých týmů a posílení týmového ducha. Jednotlivci mohou s kolegy ze zaměstnání vytvořit týmy a zúčastnit se této kategorie – tým čítá 3 a více soutěžících. Počítat se poté bude společná týmová pravidelnost dojížďky do práce přepočítaná na jedince.

Každý si během soutěžního měsíce května zaznamenává do své osobní tabulky, kdy jel do práce a z práce na kole. Tabulka Vám bude zaslána emailem po provedení internetové registrace. Počítat se poté bude společná týmová pravidelnost dojížďky do práce přepočítána na jedince.

Podmínkou pro účast v závěrečném slosování je umístění v první desítce týmů s nejvyšší četností přepočtenou na hlavu.

Více informací k této kategorii zde.

 

V této kategorii jde hlavně o vaši kreativitu a akčnost. Vyfoťte zajímavou, vtipnou a originální fotku z vašich cest do práce či fotku vašeho týmu. Fotka musí souviset z naší soutěží.

O tom, kdo vyhraje hlavní cenu z této kategorie, rozhodnete výhradně vy – svým hlasování (lajkováním) na FB Kolem KM.

Do kategorie je automaticky zařazen každý registrovaný účastník, který pošle soutěžní fotografii.

Více informací k této kategorii zde.

 

Pořadatel soutěže: Město Kroměříž
Spolupořadatel: Kolem KM, z. s.