Nová soutěž podpoří dojíždění do rachoty na kole

Heslo letošní sezóny „Kroměříž nezastavíš” se může odrazit i v každodenním životě Kroměřížanů. Startuje totiž registrace do nové soutěže Do rachoty Kolem KM, jejímž cílem je motivovat k šetrným způsobům dopravy při dojíždění do práce. Pozici hlavní tváře kampaně přijal kroměřížský rodák a mnohonásobný mistr ČR v dráhové i silniční cyklistice Luděk Helis ml.

Pořadateli kampaně, která je obdobou celostátní soutěže Do práce na kole, jsou město Kroměříž a spolek Kolem KM usilující o zlepšení lokálních podmínek pro cyklodopravu. Hrát se bude o řadu atraktivních cen, jež dodali sponzoři z řad místních firem, kterým tato idea není lhostejná. Ceny budou postupně zveřejňovány na facebookovém profilu spolku.

„Je super, že se takové akce vymýšlí a realizují. Jak všichni víme, s hustotou dopravy i s životním prostředím to bude jenom horší, aut přibývá. A tak motivovat lidi, aby jezdili na kole a trochu ten svět šetřili, je jenom dobře,“ sdělil dvacetiletý Luděk Helis, který momentálně studuje Fakultu sportovních studií v Brně.

Podstatou soutěže, která bude probíhat od 1. do 31. května 2017, bude realizovat co nejvíce cest na kole mezi bydlištěm a místem pracoviště. Prvním krokem pro účast je však internetová registrace (dostupná www.kolemkm.cz/registrace), jejíž nedílnou součástí je zaplacení dvouciferného registračního poplatku na účet města. Na oplátku obdrží registrovaný účastník startovní balíček s funkčním tričkem, který si bude moci vyzvednout v turistickém informačním centru během posledního dubnového týdne.

Samotná soutěž je určena pro všechny obyvatele Kroměříže v jakémkoliv pracovněprávním vztahu. Zúčastnit se mohou i přespolní, kteří ve městě nebo v jeho místních částech pracují. Kampaň probíhá ve čtyřech kategoriích, kromě četnosti lze soutěžit i o nejdelší celkově ujeté vzdálenosti a zkrátka nepřijdou ani fotografové. Podrobná pravidla pro všechny kategorie a další informace jsou uvedeny na stránce www.kolemkm.cz. Závěrečné slosování a ocenění vítězů proběhne v rámci Vybarveného běhu v sobotu 10. června 2017.

Autor příspěvku: Admin

2 komentáře: „Nová soutěž podpoří dojíždění do rachoty na kole

  Jana Knapková

  (5.4.2017 - 2:53)

  A co nezaměstnaní, nebo my důchodci?

  Admin

  (5.4.2017 - 7:13)

  Dobrý den, soutěž je určena pro pracující, kteří se dopravují pravidelně. Můžete se ale zúčastnit jiných akcí, které plánujeme. Třeba nejbližší cyklovýjížďky, která se uskuteční 21. dubna 2017.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..