ME v silniční cyklistice se pojede ve Zlíně

Tento víkend 14.–15. července budou moravská města Zlín a Brno patřit cyklistice. Uskuteční se zde Mistrovství Evropy v silniční cyklistice do 23 let. Závodit se bude ve čtyřech kategoriích: muži i ženy pojedou juniorskou kategorii a hlavní závod do 23 let. Pod patronací Evropské cyklistické unie (UEC) šampionát proběhne z pověření Českého svazu cyklistiky v Brně a ve Zlíně za pořadatelství CK Brno a Agentury H Production. Evropský šampionát zapadá do oslav 100 let od vzniku Československa a očekává se účast zhruba 600 závodníků ze 40 zemí Evropy! Zatímco časovky jednotlivců se uskuteční v moravské metropoli kolem Brněnské přehrady, silniční závod se pojede v centru krajského města Zlína, kde bude po celý víkend centrum závodů. Šampionát pro mladé cyklistické naděje z evropského kontinentu se uskuteční za výrazné podpory a spolupráce Magistrátu města Zlína.

Zlínský okruh bude svou náročností asi nejtěžší v historii evropských šampionátů. V hlavní kategorii se pojede čtrnáct kol, celkové převýšení bude okolo čtyř tisíc metrů, což je srovnatelné s prestižními závody na Giro d´Italia nebo Tour de France. Diváci se mohou těšit v každé kategorii na osm českých závodníků, mezi česká želízka v ohni a kandidáty na medaile patří Karel Vacek nebo Nikol Nosková.

Pořadatelé připravili pro silniční závod jednotlivců náročný okruh v délce 10,308 kms převýšením 315 metrů, který povede přes místní části Kudlova a Jaroslavic. Na cyklisty čeká obtížný okruh se stoupáním na kostkách k bývalému Domu umění, poté náročné stoupání na Kudlov a dále obtížný sjezd z Jaroslavic do Zlína. Parkoviště mechanických a doprovodných aut závodních týmů, ale rovněž pro V.I.P. a pracovníky sdělovacích prostředků bude zajištěno pod Velkým kinem a obchodním domem.

Start a cíl závodu je umístěn na ulici Štefánikova před novou budovou Univerzity Tomáše Bati, kde bude i samotné centrum a zázemí významného sportovního podniku – kanceláře UEC, pořadatele, rozhodčích, V.I.P. a tiskové středisko pro akreditované novináře. Vyroste zde také pódium se světelnou obrazovkou, kde proběhne vyhlášení vítězů jednotlivých čtyř závodů.

Časový harmonogram závodů a uzavírek:

Sobota 14. července

1. závod 11:00–13:00 – juniorky, (72 km, 7 kol)
2. závod 14:30–17:30 – ženy do 23 let  (U23), (103 km, 10 kol)

Neděle 15. července

1. závod 9:00–12:00 – junioři, (113 km, 11 kol)
2. závod 13:00–17:00 – muži do 23 let (U 23), (144 km, 14 kol)

Pro veškerou silniční dopravu kromě účastníků cyklistických závodů bude v sobotu 14. a v neděli 15. července ve Zlíně v čase v sobotu od 10.00 do 17.45 hodin, v neděli od 8.00 do 17.15 hodin uzavřena ulice Štefánikova a silnice, které vedou ze Zlína na Kudlov a do Jaroslavic.

Uzavírky některých silnic ve Zlíně a objízdné trasy

Další informace k uzavírkám

Výlukové trasy MHD

ME leták – všeobecné informace

ME leták – mapa

Krizový kontaktní telefon (určen pro informace během závodu): +420 778 400 300

Další informace o významné sportovní akci letošního léta ve Zlíně najdete na webové stránce www.echroad2018.com.

Zdroj: TZ organizátorů

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..