Lidé mohou na webu hlasovat o deseti prioritách města

Obyvatelé Kroměříže mohou na internetových stránkách radnice hlasovat o deseti prioritách města. Vybírat mohou z návrhů, které vyplynuly z veřejného fóra konaného před týdnem, nebo mohou napsat do volné kolonky i jiný problém. Anketa končí v pátek 11. května v 12:00. „Její výsledky budou poté předloženy radě a zastupitelstvu města,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Fóra se účastnilo několik desítek Kroměřížanů. Lidé označili za potřebné navýšení finančních prostředků na podporu mládežnického sportu, opravu chodníků na Barbořině, opravu silnice Hráza – Čápka, podporu rodin s dětmi, zpřístupnění veřejné služby a odstranění sociální a prostorové bariéry, podporu aktivit pro náctileté, revitalizaci okolí Medkových rybníků, zachování a podporu kroměřížské nemocnice, zajištění parkování v ulici Spáčilova (navýšení počtu parkovacích míst), zajištění rozvoje sportovišť, zlepšení péče o zeleň (ulice Oskol a Spáčilova), zřízení legální graffiti stěny a zřízení jeslí.

„Prosíme, abyste označili pouze dvě priority, které považujete za nejaktuálnější a které by dle vašeho názoru měly mít přednost před ostatními. Můžete označit jednu prioritu a ta následně dostane dva hlasy, nebo označíte dvě priority, a každá získá po jednom hlase,“ poznamenala Dagmar Velísková, koordinátorka projektu Zdravé město Kroměříž, místní Agenda 21, které veřejné fórum i anketu pořádá.

Zdroj: http://www.mesto-kromeriz.cz/zpravodaj/tiskove-zpravy/lide-mohou-na-webu-hlasovat-o-deseti-prioritach-mesta/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..