Kroměřížští školáci požadují více cyklostezek a stojanů

Kroměřížští školáci požadují vylepšení koupaliště Bajda, zřízení klubu pro mladé i více cyklostezek

V Kroměříži se konala diskuzní akce nazvaná Školní fórum, na které žáci základních škol debatovali se zástupci města. Svými hlasy pak vytvořili seznam TOP problémů, které je ve městě trápí, serveru Zlin.cz to za kroměřížskou radnici uvedla Šárka Kučerová.

Školního fóra se zúčastnili žáci 8. a 9. tříd ze základních škol Komenského, Oskol, Slovan, U Sýpek a Zachar. Děti se nejprve seznámily s náplní práce jednotlivých odborů města a pak společně se zástupci radnice konstruktivně diskutovaly o problémech města, aktivně hledaly nová řešení, prezentovaly a obhajovaly své názory. Následovalo náročné hlasování, kde každý žák měl pouze dva hlasy, které mohl přidělit podle něj nejzajímavějšímu opatření pro zlepšení města.

“Výsledkem byly TOP problémy, které nejmladší Kroměřížané doporučují k řešení. Požadují zatraktivnění a vylepšení koupaliště Bajda, vytvoření chybějících přechodů pro chodce ve městě, upozorňují na potřebu vybudovat klub pro mladé, doporučují zapojení škol do úklidu města, zvýšení bezpečnosti v parcích, rozšíření sítě cyklostezek, požadují sportovní halu více zpřístupnit veřejnosti a zajistit více stojanů na kola,” upřesnila Kučerová.

Definované problémy se budou ještě dále ověřovat anketou v jednotlivých školách. S výsledky ankety a definitivním pořadím problémů bude seznámena Rada města Kroměříže a závěry budou také zveřejněny na webových stránkách města.

Zdroj: http://zlin.cz/526837n-kromerizsti-skolaci-pozaduji-vylepseni-koupaliste-bajda-zrizeni-klubu-pro-mlade-i-vice-cyklostezek

 

 

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..