Kroměříž připravuje strategii rozvoje bezpečnosti silničního provozu

Kroměřížská radnice chystá strategii rozvoje bezpečnosti silničního provozu na území města. „Cílem je snížení závažných následků dopravních nehod, a tedy lepší ochrana zdraví a životů občanů města i jeho návštěvníků,“ uvedl místostarosta Karel Holík. Práce na dokumentu byly zahájeny letos na jaře, dokončen by měl být v září příštího roku.

Podle zpracovatele projektu, Josefa Mikulíka z Centra dopravního výzkumu, se v letech 2009 až 2018 stalo na území Kroměříže 542 dopravních nehod s následky na zdraví či na životech – zemřeli při nich čtyři lidé, 65 osob bylo zraněno těžce a dalších 563 lehce. „Strategie bude koncepčně řešit bezpečný provoz pro motoristy, pěší, cyklisty, děti i seniory, obyvatele města i jeho návštěvníky,“ dodal Mikulík.

Lidé budou moci do projektu sami přispět svými návrhy, finální podoba dokumentu pak bude projednávána veřejně. „Zaměříme se na rizikové lokality ve městě, ale také na různé jevy, které jsou příčinou dopravních nehod – například na nepřiměřenou rychlost či ochranu chodců a seniorů,“ doplnil Holík. Strategie pracuje s cílem, aby od roku 2025 na území města nezemřel na následky dopravní nehody žádný člověk a aby počet těžce zraněných klesl na polovinu.

„Po roce 2035 by pak neměl na následky dopravní nehody na pozemních komunikacích ve městě Kroměříži zemřít a ani být těžce zraněn žádný člověk,“ řekl Mikulík. Projekt Strategie rozvoje bezpečnosti silničního provozu na území města Kroměříže vzniká paralelně s plánem udržitelné městské mobility, který se zabývá veškerými formami a způsoby dopravy ve městě od pěší dopravy přes MHD, automobilovou dopravu a parkování.

Zdroj: https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/kromeriz-pripravuje-strategii-rozvoje-bezpecnosti-silnicniho-provozu/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..