Kritička cyklistů povede odbor dopravy v Londýně

Cyklisté z britské metropole kritizují dosazení obháj​kyně tvrdých postupů vůči přestupkům cyklistů do čela odboru dopravy Londýna. 

Třiačtyřicetiletá labouristka Heidi Alexander dříve působila ve stínovém kabinetu pro zdravotnictví a rovněž v roce 2016 vedla kampaň za zvolení současného starosty Sadiqa Khana. Právě ten jí nyní dosadil jako svou zástupkyni do čela odboru dopravy města Londýna.

Alexanderová se v nedávné minulosti při parlamentní interpelaci tázala ministerské předsedkyně Therese Mayové, zda si nemyslí, že by zákon o nebezpečném řízení měl být rozšířen také na cyklisty. Na to Mayová reagovala pozitivně, načež ministr dopravy ohlásil plánovanou revizi zákonů týkajících se cyklistů tak, aby se zvýšila jejich bezpečnost, ale zároveň byla vyhodnocena možnost postavit důsledky přestupků cyklistů na úroveň motoristů.

Někteří obyvatelé Londýna a logicky hlavně cyklisté, kritizují tuto zprávu a trochu posměšně poukazují na to, že Alexanderová toho sama na kole v životě moc nenajela.
Zdroj: http://www.cyklonovinky.cz/Clanky/Kriticka-cyklistu-povede-odbor-dopravy.aspx

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..