Kolem lesa i Moravy: KM – Vrbka – Tabarky – Halenkovice – Spytihněv – Kvasice – KM

Velice příjemná padesátikilometrová trasa napříč Chřibských vrchů k řece Moravě. Celá etapa vede po pevné cestě, vede poli, lesy i po nábřeží Moravy. Krása této trasy spočívá v její vyvážené náročnosti:) První třetinu je do kopce a další dvě třetiny se více méně sváží dolů.

Začínáme opět v Kroměříži na Erbenově nábřeží a jedeme směr Trávnické zahrádky. Dále do Trávníka a kousek po hlavní silnici do Stříbrnic. Zde odbočíme na Bařice a kolem Velkých Těšan (a známého větrného mlýnu) vyšlápneme kopec do Vrbky (cyklostezka č. 5014). Dále se dostáváme do lesů směr Tabarky, kde odbočíme vlevo a pak hned vpravo. Jedeme dlouhým, lesním klesáním až do Halenkovic (cyklostezka č. 5016). Dále do Spytihněvy (kde se můžeme posilnit legendárními grilovanými koleny🙂 a proplést se městem k přístavišti (cyklostezka č. 5013 – na hlavní silnici ve Spytihněvy vpravo a hned vlevo).

Zpět do Kroměříže se vracíme po profláknuté a všem známé cyklostezce (č. 47) kolem řeky Moravy. Spytihněv-Napajedla-Otrokovice-Kvasice a Kroměříž.

Přejeme příjemnou projížďku!


použito z bikemap.net

  

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..