Jsme u toho…

Spolek Kolem KM pomáhá a realizuje spoustu akcí.

Tento rok jsme spoluorganizovali první ročník soutěže Do rachoty kolem KM, jejímž cílem je motivovat k šetrným způsobům dopravy při dojíždění do práce a pohybu po městě. Až do havajského hlavního města Honolulu a zpět do Kroměříže by dojeli účastníci soutěže Do rachoty Kolem KM, pokud by se všechny zaznamenané cesty spojily do jednoho výletu. Celkové počítadlo se nakonec zastavilo na hodnotě 24 301,78 km, což představuje dvojnásobek vzdálenosti vzdušnou čarou mezi oběma městy.

Podstatou soutěže, která probíhala v průběhu května 2017, bylo realizovat co nejvíce cest na kole mezi bydlištěm a místem pracoviště s tím, že alespoň začátek nebo konec cesty musel vždy být na území města. Registrace nakonec využilo 148 účastníků, kteří jako odměnu dostali balíček s funkčním tričkem. Heslo letošní turistické sezóny “Kroměříž nezastavíš” se tak odrazilo i v každodenním životě obyvatel.

Dále jsme se podíleli na akci nejen pro děti  S vláčkem o závod. Hlavní atrakcí byla možnost poměřit si vlastní síly s motoráčkem na více jak sto metrů dlouhé závodní dráze. Na menší i větší návštěvníky byly nachystány i další atrakce jako historický škodovácký autobus “Erťák”, otevřené muzeum Kroměřížské dráhy, cykloveteráni z Pravčic nebo instruktáže severské chůze a BESIPu.

V neposlední řadě realizujeme různé cyklojízdy, kterými bychom rádi podporovali cyklistickou dopravu v Kroměříži.

Letos také vypomáháme na akci Cyklo sportovní den