Kolem Hostýnských vrchů: KM – Hulín – Holešov – Rusava a zpět

  

Příjemná vyjížďka, která nás zavede do Hostýnských vrchů. Konkrétně do malebné vesnice Rusava. Ačkoliv celou cestu do Rusavy stoupáme, je to tak mírné a nenápadné, že to člověku ani moc nepřijde. Naopak zpět je cesta tak nějak rychlejší 🙂

Většina trasy vede z Kroměříže po cyklostezce č. 5033, po které dojedeme až do Chomýže. Přes Hulín se dá projet i jinou trasou, vyznačenou v naší mapě, která vede Hulínem po nábřeží a skrz garáže směr Pravčice. Dále do Količína, kde přejedeme hlavní silnici rovně a před družstvem doprava. Dostaneme se do Všetul a přejedeme okrajem Holešova, kolem zámeckého parku do Dobrotic. Tam přejedeme koleje a kolem nich do Jankovic. Dál po nové cyklostezce přejedeme největší kopec trasy a ocitneme se v Chomýži. Přes Brusné, kde je moc příjemná možnost občerstvení, dojedeme až do cíle naší cesty.

V Rusavě se můžeme například ochladit v místním koupališti nebo v přírodním areálu na přehradě. A nebo se občerstvit v mnoha místních restauracích a hotelech a pak se dát zpět do Kroměříže.

Pro drsňáky je možnost projet si Hostýnské vrchy, třeba vyšplhat až na Hostýn (mapa zde).

použito z mapy.cz


  

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..