Cyklostezka do Postoupek by se měla stavět v září příštího roku

Radnice pokročila v přípravách stavby cyklostezky do místní části Postoupky. V tuto chvíli již má vydané pravomocné územní rozhodnutí a také se dohodla na termínu výluky na železnici, která je nutná kvůli stavbě mostu, podjezdu pod tratí. „Desetidenní výluka je plánována na září příštího roku,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka (KDU-ČSL). Cyklostezka bude součástí takzvané arcibiskupské stezky vedoucí až na Olomouc.

Navržena je na účelové komunikaci vedoucí od vodní elektrárny na Strži až k místní komunikaci podél silnice I/47. Cyklostezka by měla být dlouhá 430 metrů. Odhad nákladů na stavbu se pohybuje kolem devíti milionů korun. „O několik milionů korun ji ale prodraží zmíněná výluka na železnici, bez které bohužel stavba cyklostezky není možná,“ informoval cyklokoordinátor radnice Viliam Staněk. Město podle něj nyní vyřizuje stavební povolení tak, aby bylo na podzim příštího roku připravené.

Na pokrytí nákladů chce radnice získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Mohla by činit až 85 procent stavebních nákladů,“ doplnil Staněk. Město cyklostezku připravuje poměrně dlouho. Podle cyklokoordinátora se tak stalo kvůli dojednávání výluky na železnici. „Vyjednávání termínu je zdlouhavé. Například žádost se podává s velkým časovým předstihem,“ vysvětlil Staněk. Cyklostezka by podle něj měla být hotová do konce roku 2019.

Město nyní chystá i stavbu cyklostezky do sousední obce Rataje, konkrétně do její části Sobělice. Kroměřížané nyní mohou využívat cyklostezku do Kvasic, která byla otevřena v roce 2010 a která napojuje město na frekventovanou cyklostezku podél Baťova kanálu. Ve městě jsou na několika místech také vyznačeny cyklopruhy.

Zdroj: https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/cyklostezka-do-postoupek-by-se-mela-stavet-v-zari-pristiho-roku/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..