Cyklostezka do Kvasic je otevřená

yklostezka z Kroměříže do Kvasic, kterou radnice uzavřela na konci srpna kvůli padajícím stromům, je opět otevřená. Lesy ČR ve spolupráci s městem pokácely v tomto týdnu 120 nebezpečných stromů. „Udělali jsme maximum pro to, aby cyklostezka byla do konce sezony v provozu. Jsem rád, že se po ní lidé budou moci projet už o nadcházejícím víkendu,“ uvedl starosta Jaroslav Němec (nezávislý).

Kácení v porostu kolem cyklostezky ale zásahem v tomto týdnu nekončí. Po sezoně se sem lesníci opět vrátí, k zemi půjde dalších asi 1500 stromů. Pokračovat se bude i příští rok na jaře tak, aby kolem cyklostezky vnikl pás bez vzrostlých stromů. Postupně by se proto mělo kácet asi 8000 stromů tak, aby cyklostezku v budoucnu pád stromů neohrožoval.

Radnice uzavřela cyklostezku z Trávnických zahrádek do Kvasic poprvé letos na konci ledna, otevřela ji na začátku dubna. Správcem porostu kolem cyklostezky jsou Lesy ČR, které zde už na jaře pokácely asi 2000 vzrostlých stromů, jež byly ve špatném stavu. Byly napadené houbovými chorobami způsobujícími vývraty stromů.

Kroměřížská radnice otevřela cyklostezku do Kvasic v roce 2010. Trasa napojuje město na frekventovanou cyklostezku podél Baťova kanálu.

Zdroj: https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/cyklostezka-do-kvasic-je-otevrena-120-nebezpecnych-stromu-bylo-pokaceno/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..