Cyklisté budou nadále jezdit mezi psychiatrickou nemocnicí a Květnou zahradou oběma směry

Cyklisté budou po silnici mezi areálem Psychiatrické nemocnice v Kroměříži a Květnou zahradou jezdit nadále oběma směry. Pro automobily bude ale silnice nově jednosměrná. Projedou jen ve směru od Havlíčkovy ulice, jednosměrka bude končit v Koperníkově ulici u vjezdu k dopravnímu hřišti. Zachována zůstanou parkovací místa v první části ulice od ulice Havlíčkova, parkovat se ale bude oproti původnímu záměru vpravo po směru jízdy.

Dopravní komise přitom již dříve navrhla a rada města poté schválila variantu s parkováním po levé straně. „Dopravní komise ale původní stanovisko přehodnotila. Navíc se zabývala i možností zachování obousměrného průjezdu pro cyklisty, pro které bude v protisměru vyznačen cyklopruh. Rada města poté upravený návrh schválila. Základní cíl, tedy snaha snížit počet aut projíždějících frekventovanou křižovatkou ulic Havlíčkova – Albertova, zůstal zachován,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Posune se ale termín, od kterého bude provoz po silnici mezi psychiatrickou nemocnicí a Květnou zahradou platit. „S ohledem na lhůty pro vydání příslušných rozhodnutí ve správním řízení bude opatření platit nejpozději 30. listopadu letošního roku,“ informoval vedoucí odboru služeb Lambert Hanzal.

Radnice se frekventovanou křižovatkou zabývá dlouhodobě. Místo není totiž zcela přehledné, stávají se tu dopravní nehody. Křižovatkou denně projede řada automobilů, lidé tudy jezdí zejména do Kroměřížské nemocnice a do zmíněné psychiatrické nemocnice. Havlíčkova ulice propojuje obě nemocnice s centrem města, Albertova zase se sídlišti Zachar a Slovan.

Město již dříve pořídilo studii, která měla navrhnout řešení složité dopravní situace na křižovatce, v níž je v dopravní špičce odbočení z vedlejších silnic na hlavní Havlíčkovu velmi obtížné. Varianta s plnohodnotným kruhovým objezdem se ukázala kvůli prostorovým podmínkám jako nereálná. Radní poté schválili záměr změnit křižovatku na minikruhový objezd.

S tím ale nesouhlasil Zlínský kraj, kterému patří silnice v Havlíčkově ulici. Nechal zpracovat bezpečnostní audit, podle kterého by minikruhová křižovatka bezpečnost provozu v lokalitě oproti stávajícímu stavu nezvýšila. Další variantou je světelná křižovatka. Podle místostarosty Karla Holíka město o budoucí podobě křižovatky ulic Havlíčkova – Albertova nadále se Zlínským krajem jedná.

Zdroj: https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/cykliste-budou-nadale-jezdit-mezi-psychiatrickou-nemocnici-a-kvetnou-zahradou-obema-smery/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..