Vyhodnocení soutěže Do rachoty kolem KM

V soutěži dojeli Kroměřížané na Havaj a zpět

Až do havajského hlavního města Honolulu a zpět do Kroměříže by dojeli účastníci soutěže Do rachoty Kolem KM, pokud by se všechny zaznamenané cesty spojily do jednoho výletu. Celkové počítadlo se nakonec zastavilo na hodnotě 24 301,78 km, což představuje dvojnásobek vzdálenosti vzdušnou čarou mezi oběma městy.

Podstatou soutěže, která probíhala v průběhu května 2017, bylo realizovat co nejvíce cest na kole mezi bydlištěm a místem pracoviště s tím, že alespoň začátek nebo konec cesty musel vždy být na území města. Registrace nakonec využilo 148 účastníků, kteří jako odměnu dostali balíček s funkčním tričkem. Heslo letošní turistické sezóny “Kroměříž nezastavíš” se tak odrazilo i v každodenním životě obyvatel.

„Je super, že se takové akce vymýšlí a realizují. Jak všichni víme, s hustotou dopravy i s životním prostředím to bude jenom horší, aut přibývá. A tak motivovat lidi, aby jezdili na kole a trochu ten svět šetřili, je jenom dobře,“ sdělil Luděk Helis, kroměřížský rodák a mnohonásobný mistr ČR v dráhové i silniční cyklistice.

Pořadateli kampaně byli město Kroměříž a spolek Kolem KM, z.s. usilující o zlepšení lokálních podmínek pro cyklodopravu. „Chtěli bychom poděkovat všem sponzorům za atraktivní ceny, kterými nás podpořili. Hlavní cenou pro všechny je lepší prostředí ve městě, které soutěžící celý měsíc aktivně pomáhali vytvářet,“ dodal za organizátory Viliam Staněk.

Přehled vítězů v jednotlivých kategoriích

Šlapu s pravidelností

  1. cena Josef Přivřel
  2. cena Petr Veselský
  3. cena Martin Posolda

 

Šlapu a měřím

  1. cena Miroslav Vraja
  2. cena Barbora Hovězáková
  3. cena Petr Kralik

 

Šlapu v týmu

  1. cena tým VRGANA
  2. cena tým Sádlokani
  3. cena tým VLteam

 

Šlapu a fotím

Jiřina Súkupová, 430 lajků

 

Tipovací soutěž

Martin Stavinoha (tip za 24 124 km, rozdíl 177 km oproti skutečnosti)

Fotky z předávání:

Děkujeme sponzorům: