Vyhodnocení soutěže Do rachoty kolem KM 2018

Kroměřížané letos při cestách do rachoty ujeli vzdálenost do Austrálie

Číselník společně ujetých kilometrů se v rámci soutěže Do rachoty kolem KM letos zastavil na hodnotě 24 727,75 kilometrů, což vzdušnou čarou to odpovídá zpátečnímu výletu z Kroměříže až k severnímu pobřeží Austrálie. Soutěžící tím zároveň posunuli laťku oproti minulému ročníku, podařilo se jim ujet přes čtyři sta kilometrů navíc při takřka stejném počtu účastníků.

Druhý ročník soutěže uspořádal spolek Kolem KM a Zdravé město Kroměříž. Hlavním cílem kampaně je motivovat uživatele k využívání jízdního kola při cestách do práce a podpořit zdravý životní styl. Tváří letošního ročníku se stala Klára Smetánková, kroměřížská sportovkyně a vícenásobná medailistka z mistrovství světa i Evropy v raftingu.

„V roce je velice málo dní, kdy bych na kolo nesedla. Ani si nepamatuju, kdy jsem v Kroměříži naposledy šla do školy pěšky, místo, abych jela na kole. Je to ideální dopravní prostředek,“ zhodnotila svůj vztah kladný vztah k cyklistice Klára Smetánková. „Na každodenní ježdění mám kolo po mamce, na výlety treka. A když jsem chtěla zafrajeřit, půjčila jsem si od táty starého Favorita s dynamem, sedlem směřujícím vzhůru a přehazovačkou na štangli,“ dodala na otázku, na jakém kole jezdí.

Stejně jako v prvním ročníku se soutěžilo v několika kategoriích, v nichž mohl uspět každý podle svých možností. V kategorii Šlapu a měřím byla hlavním kritériem ujetá vzdálenost, zatímco u Šlapu s pravidelností šlo o co nejčastější frekvenci jízd. Týmoví hráči mohli soutěžit ve vlastní skupině a zkrátka nepřišli ani milovníci fotografování díky sekci Šlapu a fotím. V poslední kategorii mohl kdokoliv tipovat celkový počet najetých kilometrů všech účastníků, přičemž vítězný tip měl rozdíl pouhých 124 kilometrů oproti skutečnosti.

Díky velké štědrosti sponzorů mohlo být oceněno více lidí v každé kategorii. V jednotlivých kategoriích bylo vylosováno celkem dvacet šest soutěžících, na které čekaly hodnotné ceny jako poukazy na služby a stravování, knihy, poukazy na občerstvení, doplňky na kolo, sportovní aktivity nebo zájezdy. Hlavní cenou pro všechny je však lepší prostředí ve městě, které všichni zúčastnění po celou dobu trvání soutěže aktivně vytvářeli.

Přehled vítězů v jednotlivých kategoriích

Šlapu s pravidelností

 1. cena Zdeněk K.
 2. cena Martina H.
 3. cena Pavel B.
 4. cena Jitka J.
 5. cena Martin Č.
 6. cena Martina M.
 7. cena Richard O.
 8. cena Romana C.
 9. cena Vítězslav T.
 10. cena Ivana M.

Šlapu a měřím

 1. cena Martin L.
 2. cena Břetislav Ch.
 3. cena Iveta D.
 4. cena Romana Š.
 5. cena Marian J.
 6. cena Oldřich B.
 7. Aleš S.
 8. Martina H.
 9. Luděk H.
 10. Jaroslav B.

Šlapu v týmu

 1. cena tým Vybarvené odrazky
 2. cena tým Oskolíci
 3. cena tým Hatátitlá

Šlapu a fotím

Richard O., 137 hlasů

Šlapu a fotím – speciální cena sponzora soutěže

Tým Chirďáci

Tipovací soutěž

Tomáš S. (tip za 24 852 km, rozdíl 124,25 km oproti skutečnosti)

Gratulujeme!