Radnice opět zavřela kvůli nebezpečným stromům cyklostezku do Kvasic

Cyklostezka z Kroměříže do Kvasic je opět uzavřená kvůli padajícím stromům. Několik jich muselo být v poslední době preventivně odstraněno, dva stromy na cyklostezku v těchto dnech spadly. „Mrzí nás, že musíme cyklostezku ještě před koncem sezony opět uzavřít. Bohužel to bylo kvůli bezpečnosti nezbytné,“ uvedl místostarosta Marek Šindler (ČSSD).

Radnice uzavřela cyklostezku z Trávnických zahrádek do Kvasic poprvé na konci ledna, otevřela ji na začátku dubna. Správcem porostu kolem cyklostezky jsou Lesy ČR, které zde na jaře pokácely asi 2000 vzrostlých stromů, jež byly ve špatném stavu. „Byly napadené houbovými chorobami způsobujícími vývraty stromů. Nákaza se bohužel šíří a stav stromů se zhoršil. Nezbývá proto, než v kácení pokračovat,“ popsal Martin Posolda, který má na starost městskou zeleň.

Lesy ČR budou v blízkém okolí cyklostezky kácet stromy již příští týden. K zemi by jich mělo jít kolem stovky. Další práce jsou plánovány na podzim, kdy se bude kácet asi 1500 stromů. „Pokračovat se bude i příští rok na jaře. Cílem je odstranění všech nebezpečných stromů tak, abychom mohli cyklostezku na sezonu opět otevřít veřejnosti,“ doplnil Šindler. Postupně by se mělo kácet asi 8000 stromů tak, aby cyklostezku v budoucnu pád stromů neohrožoval. Pohyb na ní je v současné době nebezpečný, lidé by zákaz měli respektovat.

Kroměřížská radnice otevřela cyklostezku do Kvasic v roce 2010. Trasa napojuje město na frekventovanou cyklostezku podél Baťova kanálu.

Zdroj: https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/radnice-zavrela-kvuli-nebezpecnym-stromum-cyklostezku-do-kvasic/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..