Projekt „Kroměříž nezastavíš“ přinesl nové akce

Na sedm desítek akcí uspořádala v končící turistické sezoně kroměřížská radnice. Byly součástí projektu nazvaného „Kroměříž nezastavíš“, který byl zaměřený na pohybové aktivity, sport a zdravý životní styl. „Myslím, že turistická sezona se opět povedla,“ řekl starosta Jaroslav Němec. Radnice kromě tradičních každoročních akcí vsadila i na některé novinky.

„Mezi ně bych pořád ještě řadil i Vybarvený běh, který se uskutečnil teprve podruhé. Na trať vyběhlo 1700 registrovaných běžců, čímž jsme překonali první ročník. Doufejme, že tento trend bude pokračovat. Další novinkou byla akce Sklouzněte se do prázdnin s obrovskou skluzavkou, která přilákala hodně dětí,“ uvedl Němec. Vybarvený běh se příští rok rozroste na dvoudenní akci.

Centrum města oživila Relaxační zóna, která obyvatelům i návštěvníkům Kroměříže nabídla zázemí pro odpočinek i pro letní sportovní a kulturní aktivity. „Od poloviny června do poloviny září se tu uskutečnilo přes 60 akcí, což doposud nemá v našem městě obdoby. A naše poděkování si zaslouží sportovní centra a kluby, taneční skupiny, spolky, zkrátka všichni, kteří se na zajištění programu podíleli,“ popsala Marcela Nehodová, která měla letní program na starosti.

„Relaxační zóna sklidila u občanů i turistů velký úspěch a myslím si, že si zaslouží další pokračování,“ doplnil Němec. Podle vedoucího odboru kultury a cestovního ruchu Pavla Zrny se pohled návštěvníků na Kroměříž v posledních letech mění. „Už nemáme pověst pomalého a ospalého hanáckého města, ale v mnohých aktivitách se dokonce stáváme inspirací pro jiné,“ poznamenal Zrna.

Kroměříž se podle něj ukazuje jako destinace, která není pouhým historickým sídlem, ale je i místem, které je připravené nabídnout také vyžití odpovídající současným trendům. Letos k tomu přispěly i další akce, například nové turistické prohlídky Z časů dávných i nedávných či akce Kromwars, se kterou se do Kroměříže vrátily akrobatické skoky do vody. Jedinou kaňkou na sezoně tak je předčasné ukončení Bicyklo kina před radnicí, které se potýkalo s technickými problémy.

Turistickou sezonu ve městě uzavře v sobotu Den uniformovaných sborů na Hanáckém náměstí. Akce pořádané městem tím však letos neskončí – v prosinci se opět chystá advent na radnici.

I my jsme přispěli trochou do mlýna s novou soutěží Do rachoty kolem KM, která se shledala s nemalým úspěchem. Budeme se snažit o to, aby pokračovali další ročníky této soutěže, jejímž cílem je motivovat k šetrným způsobům dopravy při dojíždění do práce a pohybu po městě. 

Zdroj: http://www.mesto-kromeriz.cz/zpravodaj/tiskove-zpravy/projekt-kromeriz-nezastavis-prinesl-relaxacni-zonu-pohybove-aktivity-i-nove-akce/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..