Proč je cyklistika v zimě skvělá?

Krátké deštivé dny a chlad nepřekazí vaší každodenní vyjížďku. Zde je pár důvodů, proč je cyklistika v zimě skvělá.

Pro milovníky cyklistiky není chladné a deštivé počasí překážkou. Důvodů, proč si cyklistiku v zimě zamilujete, je hned několik. Pojďme si některé z nich vyjmenovat.

Za slunečného dne jde všechno lépe
Slunečné dny nejsou v podzimním a zimním období samozřejmostí. Možná proto jsou vám cenné a využíváte je k projížďce. Takové momenty potěší a dokážou motivovat do dalších nepříznivých dní, kterých je převaha.

Vzácnější zastávky na kávu
Pokud se chcete udržet ve formě a každodenní trénink je pro vás rituál, jistě vás potěší návštěva vaší oblíbené kavárny. Přestávky kvůli chladnému počasí oceníte, jelikož se zahřejete, doplníte tekutiny a nezbytné sladkosti. Takový trénink se zajímavým cílem vás může velmi motivovat.

Psychycká a fyzická svěžest 
Pohyb obecně pomáhá k psychickému a fyzickému zdraví. Při podzimní vyjížďce si vyčistíte hlavu od podzimních depresí a otužíte tělo. Díky pohybu se budete cítit čerstvěji, povzbuzeně a zlepší se i výsledky ve vašem profesním i soukromém životě.

Chuť na změnu
Přípravné zimní období je vhodné k experimentům. Místo silničního kola můžete vyzkoušet například horské kolo či enduro. Vyzkoušejte také nový materiál, jenž budete využívat v nadcházející sezoně. Vyzkoušejte i jiné druhy sportu. Zaběhejte si, zaplavte si, zahrejte si míčové hry nebo jděte do posilovny. Volba je pouze na vás.

Nevyjedu, nic se neděje 
Na podzim a v zimě myslete na odpočinek a zvolte mírnější režim. Pokud za okny vládne vichřice, prší, sněží nebo mrze, nenervujte se, že nemůžete jet na kolo. Zvolte jinou aktivitu nebo načerpejte síly až se počasí umoudří.

Skvělá výmluva ke koupi dalšího vybavení, aneb udělejte si radost 
I v cyklistice každý rád obohatí svůj šatník novým kouskem. Zima je pro módu jako stvořená. Zimního vybavení pro cyklisty je nepřeberné množství. Kromě zakoupení nového dresu či kraťas, si můžete pořídit termo bundu,kalhoty, zimní tretry, čepici či zateplené rukavice.

Nepodceňujte cyklistiku v zimním období a než sednete na kolo, seznamte se s pěti důležitými pravidly.

Zdroj: http://www.cyklonovinky.cz/Clanky/Proc-je-cyklistika-v-zime-skvela.aspx

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..