Práce na novém územním plánu Kroměříže jsou zhruba ve třetině

Práce na novém územním plánu města Kroměříže jsou asi v jedné třetině. „Téměř hotový je návrh rozvojových ploch, lokalit pro bytovou výstavbu i základní dopravní řešení. Dokončuje se návrh systémových protipovodňových opatření a opatření na zadržování vody v krajině,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka. Na územním plánu se pracuje od konce loňského roku. Zakázku získala společnost GGM, náklady činí 4,3 milionu korun bez DPH. Termín dokončení je 30. září 2022.

Nyní probíhá neveřejná část prací, na kterých se podílí také výbor zastupitelstva pro územní plán. „Občany bude jistě zajímat, jak to například bude s druhým silničním mostem přes řeku Moravu. Počítá se s ním, o jeho umístění bude při schvalování územního plánu rozhodovat zastupitelstvo. Lidé se s návrhem územního plánu budou moci seznámit na veřejném projednání plánovaném na podzim letošního roku,“ doplnil Peštuka.

Územní plán je nejdůležitějším nástrojem územního plánování a určuje koncepci rozvoje města. Mimo jiné říká, kde se smí stavět, případně co a za jakých podmínek, kde třeba lze stavět byty a kde průmyslové objekty. Stanovuje ale například i podmínky pro už postavené stavby a navrhuje v krajině místa pro zeleň, pro rekreaci, pro ochranu rostlin a živočichů. Tvorba územního plánu trvá zhruba tři roky. Územní plán je pro majitele pozemku první určující zásadou, se kterou musí uvést do souladu svůj záměr. Předchází tak územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení.

Zdroj: https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/prace-na-novem-uzemnim-planu-kromerize-jsou-zhruba-ve-tretine/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..