Nový jízdní řád MHD přidá spoje

Město připravuje změny v MHD včetně rozšíření provozu a obsluhy některých nových zastávek. Tyto změny vítáme a věříme, že tím dojde k jejímu zatraktivnění pro stávající i nové uživatele. A také nás těší, že změny vycházejí také z Plánu udržitelné městské mobility, který byl oni schválen jako dlouhodobý strategický dokument a na jehož přípravě jsme se ve častí na pracovních jednáních a připomínkování také podíleli.

Městská hromadná doprava v Kroměříži pojede od neděle 14. června podle nového jízdního řádu. „Přinese pro obyvatele města i jeho návštěvníky spoustu novinek. Přibude spojů a MHD bude díky nové lince číslo 2 zajíždět také do místní části Bílany. Lepší spojení ocení zaměstnanci nemocnice, psychiatrické nemocnice, studenti škol poblíž ulice Na Lindovce i obyvatelé Dolních Zahrad a místní části Vážany,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Nová linka číslo 2 kromě Bílan obslouží také Dolní Zahrady. Nově bude jezdit i linka číslo 3, a to na trase Nádraží – U mostu – Oskol Spáčilova – Kaufland – Kotojedská, OkÚ (nová zastávka) – Husovo náměstí – Milíčovo náměstí – Hygienická stanice – Nemocnice parkoviště – Zachar, škola – Zachar, u hřbitova – Vážany, hotel Hvězda – Vážany, točna – Vážany, domov důchodců – Vážany, za přejezdem.

„Nový jízdní řád přinese i významné rozšíření víkendového provozu. Bude se to týkat okružních linek číslo 4 a 6,“ popsal Jaroslav Černý, vedoucí provozu MHD ve společnosti Kroměřížské technické služby, která MHD ve městě provozuje. Další změny se týkají linek číslo 7 a 8, jejichž trasa nově povede přes zastávku Slovan, Vrobelova a zastávku Moravská u výstaviště. Linka číslo 8 bude nově zastavovat na zastávce Nemocnice a linka číslo 7 na zastávce Nemocnice, parkoviště.

Také linka číslo 4 bude mít novou zastávku. Na trase Dům kultury – Nádraží zastaví i na zastávce U mostu. Linky číslo 4 a 6 jedoucí přes Vážany zastaví v obou směrech také u hotelu Hvězda. „Ke změnám, které cestující určitě zaznamenají, bude patřit také přehlednější uspořádání stanovišť MHD u vlakového nádraží, kdy na každém budou zastavovat pouze dvě linky. Čísla linek půjdou v pořadí ve směru od mostu směrem k budově vlakového nádraží,“ doplnil Holík.

U většiny zastávek budou vyměněny informační cedule s čísly linek, které z dané zastávky odjíždějí. „Další novinkou budou nové zastávkové jízdní řády, které budou v novém barevném designu a budou tak přehlednější. Důležitou změnou také bude nový hlas, který v autobusech informuje o následující zastávce, kdy dosavadní mužský hlas nahradí hlas ženský,“ dodal Černý.

Některé méně využívané zastávky budou nově obsluhovány na znamení. Řidič na nich zastaví jen tehdy, pokud na zastávce budou stát cestující, nebo pokud cestující ve vozidle dá v dostatečném předstihu stisknutím tlačítka najevo, že na dané zastávce bude chtít vystupovat. O zastávce na znamení bude cestující informovat hlášení v autobusu.

Jízdní řády budou v nejbližších dnech vyvěšeny na internetových stránkách www.kmts.cz a od 14. června budou i na webu www.idos.cz. Ceny jízdného se nemění. Cestující si mohou koupit jízdenku u řidiče nebo si pořídit čipovou kartu. Více informací je na webu http://www.kmts.cz/smluvni_prepravni_podminky_pro_mhd_kromeriz.pdf a http://www.kmts.cz/tarifni_podminky_pro_mhd_kromeriz.pdf.

Zdroj: https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/novy-jizdni-rad-mhd-prida-spoje-autobusy-pojedou-i-do-bilan/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..