Město má přislíbenou dotaci na stavbu parkovacího domu

Kroměřížská radnice může získat dotaci z evropských fondů ve výši téměř 51 milionů korun na stavbu parkovacího domu v Havlíčkově ulici. Rada města schválila, že město dotaci přijme. „Nyní musíme připravit veškerá potřebná povolení, abychom splnili podmínky dotace. Pokud vše půjde dobře, rádi bychom do konce letošního roku vybrali zhotovitele a v ideálním případě také zahájili stavební práce,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Parkovací dům by měl výrazně zlepšit situaci v dopravě poblíž historického centra Kroměříže. „Parkování je ve městě citelným problémem, proto tuto investici považuji za klíčovou,“ dodal Němec. Rozpočet projektu dosahuje zhruba 115 milionů korun. Z toho asi 55 milionů korun tvoří takzvané nezpůsobilé výdaje, tedy práce, na které dotaci žádat nejde. Jedná se například o sanaci palivových nádrží, které dříve využívala armáda.

Parkovací dům by měl mít kolem 150 míst. Stavba patří mezi největší investiční záměry tohoto volebního období. Pozemky na parkovací dům získala radnice při koupi budovy někdejší okresní vojenské správy, kterou pořídila v roce 2017 za zhruba 15 milionů korun. Tento objekt vedení Kroměříže plánuje přestavět na startovací byty pro mladé lidi a na byty pro seniory, mělo by jich být několik desítek.

Zdroj: https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/mesto-ma-prislibenou-dotaci-na-stavbu-parkovaciho-domu/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..