Lidé se mohou seznámit s průběhem rekonstrukce Vodní ulice

Také vás zajímá, zdali bude zachován obousměrný piktokoridor pro cyklisty? Nás moc!

Městský úřad Kroměříž pořádá veřejné projednání k rekonstrukci Vodní ulice. Uskuteční se ve středu 29. listopadu v 16:30 v zasedací místnosti ve druhém patře budovy radnice na Velkém náměstí. „Zástupci investorů zde lidem sdělí informace o plánovaných opravách a budou odpovídat i na dotazy veřejnosti,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Oprava frekventované tepny pro pěší v centru města začne na jaře příštího roku. Omezí pohyb obyvatel a zkomplikuje i život tamním obchodníkům. Práce jsou rozdělené na etapy. V první, která je plánovaná na příští rok, půjde o úsek od obchodního domu Baťa až po křižovatku s ulicemi Dobrovského a Farní. Zbylá část ulice je plánována na rok 2019.

„V březnu příštího roku zahájí opravu společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž (VaK), po ní nastoupí plynárenská skupina innogy a nakonec město ulici takzvaně uklidí, když opraví povrch Vodní ulice,“ popsal Němec. Podle Jaroslava Pajgra z odboru rozvoje města bude po dohodě s památkáři zachován historický ráz ulice. „Po obou stranách budou chodníky z pásových žulových desek, komunikace bude z žulových kostek,“ řekl Pajgr.

Město by první etapa prací měla podle odhadů stát šest milionů korun a druhá sedm milionů korun. S větší investicí počítá VaK. Podle předsedy představenstva a ředitele VaK Ladislava Lejsala náklady v příštím roce dosáhnou k 7,5 milionu korun a v roce 2019 se budou pohybovat kolem deseti milionů korun. Oprava ve Vodní ulici je podle Lejsala nezbytná.

„V ulici je několik desítek let starý vodovod, poruchy na něm jsou poměrně časté. Některé přípojky jsou navíc olověné nebo z pozinku a neodpovídají již dnešním hygienickým požadavkům. Kanalizace je stará v některých místech i 60 let a opravu již také nezbytně vyžaduje,“ uvedl Lejsal. Práce nebudou jednoduché, kanalizace je totiž místy i ve čtyřmetrové hloubce.

Po opravě vodovodní a kanalizační sítě nastoupí do Vodní ulice v květnu plynaři. Skupina innogy položí nové potrubí. Závěrečnou etapu pak v letních měsících obstarají stavbaři, kteří budou rekonstruovat povrch ulice. „Po dobu oprav bude průchod do domů i obchodů zabezpečen mostky. Obslužnost i funkčnost bude zajištěna po většinu trvání stavebních prací,“ popsal Pajgr.

Ulice nebude po dobu prací uzavřena, průchod pro pěší zůstane zachován. „Lidé ale musejí počítat s omezením, které bohužel bude opravu provázet. Všichni investoři se však budou snažit o to, aby omezení trvala co nejkratší možnou dobu. Prosíme tímto o obyvatele i návštěvníky města o trpělivost,“ uzavřel kroměřížský starosta Jaroslav Němec.

Zdroj: http://www.mesto-kromeriz.cz/zpravodaj/tiskove-zpravy/lide-se-mohou-na-radnici-seznamit-s-prubehem-rekonstrukce-vodni-ulice/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..