Lidé se mohou seznámit s návrhy k plánu městské mobility

Pojďme vyjádřit svůj názor! Zde je návrh úprav sítě cyklistické dopravy – k diskusi:

Město pořádá veřejné projednání návrhů k plánu udržitelné městské mobility. Uskuteční se v úterý 22. října od 16:00 do 20:00 v Domu kultury v Kroměříži. Návrhy na dopravní řešení v oblasti automobilové i veřejné hromadné dopravy a také dopravní situace z pohledu chodců a cyklistů představí zpracovatel plánu Petr Macejka z ostravské společnosti UDIMO.

„Uvítáme, pokud se občané aktivně zapojí do diskuse o dopravních možnostech v Kroměříži,“ uvedl starosta Jaroslav Němec, který se i s místostarosty jednání zúčastní. Připomínky a návrhy, které vzejdou z diskuse, zpracovatel zohlední při práci na konečné podobě plánu mobility. Město již v červnu pořádalo veřejné projednání analytické části plánu, kde zpracovatel prezentoval výsledky dopravních průzkumů.

Plán udržitelné městské mobility město chystá díky dotaci ze Státního fondu životního prostředí, která činí jeden milion korun. Stejnou částku radnice přidá ze svého rozpočtu. Plán by měl být hotový do konce letošního roku. Zabývá se veškerými formami a způsoby dopravy ve městě od pěší dopravy přes MHD, automobilovou dopravu a parkování.

Zdroj: https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/lide-se-mohou-seznamit-s-navrhy-k-planu-mestske-mobility/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..