Kroměříž připravuje stavbu cyklostezky do Rataj

Kroměříž připravuje stavbu cyklostezky do sousední obce Rataje, konkrétně do její části Sobělice. Z vesnice jezdí denně zhruba 300 lidí do Kroměříže za prací i do škol, cyklostezku by mohli využívat k rekreační cyklistice i Kroměřížané. „Očekáváme, že zájem o toto spojení bude velký,“ poznamenal místostarosta Pavel Motyčka.

Cyklostezka bude podle cyklokoordinátora radnice Viliama Staňka celkem dlouhá zhruba čtyři kilometry. Na katastru Kroměříže z toho je 2240 metrů. „Cyklostezka povede stávající polní cestou, která je na katastru Sobělic již asfaltová,“ popsal Staněk. Celkové náklady na stavbu jsou odhadovány asi na 13 milionů korun, město by mohlo získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Podle Motyčky radnice letos zpracuje projekt, realizace cyklostezky je předběžně plánována na rok 2019.

Kroměříž chystá i cyklostezku do části města Postoupky, která bude součástí takzvané arcibiskupské stezky až na Olomouc. Navržena je na účelové komunikaci vedoucí od vodní elektrárny na Strži až k místní komunikaci podél silnice I/47. Cyklostezka by měla být dlouhá 430 metrů, odhad nákladů na stavbu se pohybuje kolem 11 milionů korun. „Nyní probíhá územní řízení, pak se bude vyřizovat stavební povolení. Realizace bude možná nejdříve v roce 2019,“ dodal Staněk. Součástí stavby bude i podjezd pod železniční tratí, což akci ještě prodraží.

Kroměřížané nyní mohou využívat cyklostezku do Kvasic, která byla otevřena v roce 2010 a která napojuje město na frekventovanou cyklostezku podél Baťova kanálu. Ve městě jsou na několika místech také vyznačeny cyklopruhy.

Zdroj: http://www.mesto-kromeriz.cz/zpravodaj/tiskove-zpravy/kromeriz-pripravuje-stavbu-cyklostezky-do-sousedni-obce-rataje/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..