Kroměříž chystá opatření, která přispějí k bezpečnosti silničního provozu

Kroměřížská radnice připravuje opatření, která přispějí ke zlepšení bezpečnosti silničního provozu na území města. „V letošním i následujícím roce budeme pozornost směřovat především k odstraňování nehodových lokalit, vytváření bezpečného dopravního prostoru pro zranitelné účastníky silničního provozu, k provádění stavebních úprav nebezpečných křižovatek, doplnění a upřesnění dopravního značení a vybavení komunikací bezpečnostní povrchovou úpravou,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Město vychází z dokumentu Strategie BESIP 2021-2030, který byl dokončen v loňském roce a který stál zhruba 200 tisíc korun. Jeho součástí je právě akční plán zaměřený na systémová opatření, infrastrukturu města a na účastníky silničního provozu. „Souběžně s těmito opatřeními budou probíhat také preventivní programy zaměřené na účastníky silničního provoz v různých věkových kategoriích, na cyklisty i na mladé řidiče. Jejich konkrétní podobu samozřejmě ovlivní aktuální opatření proti epidemii,“ popsal vedoucí radničního odboru školství, mládeže a tělovýchovy Jiří Pánek.

Jednotlivé úkoly budou směřovány na místa ve městě i jeho okolí. „Na jejich plnění se budou podílet organizace města, školy, školská zařízení, městská policie, Policie ČR, dopravní komise městské rady, Český červený kříž, Ředitelství silnic a dálnic, Ředitelství silnic Zlínského kraje, některé odbory městského úřadu a také se uskuteční jednání o řešení nebezpečných míst s Krajským úřadem Zlínského kraje,“ uzavřel Pánek.

Zdroj: https://www.mesto-kromeriz.cz/aktuality/tiskove-zpravy/kromeriz-chysta-opatreni-ktera-prispeji-k-bezpecnosti-silnicniho-provozu/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..