Křižovatce u nemocnice má pomoci jednosměrka

Kruhový objezd, nebo světelná křižovatka? Řešení, jak usnadnit průjezd křižovatkou v ulicích Havlíčkova – Albertova u Kroměřížské nemocnice stále není jasné. Představitelé města se zástupci Ředitelství silnic Zlínského kraje doposud jednání neuzavřeli. Situaci však může alespoň částečně zlepšit jednosměrný provoz z křižovatky k Barbořině. Průjezd po úzké komunikaci mezi psychiatrickou nemocnicí a Květnou zahradou by pak ve směru od Barbořiny k nemocnici nebyl umožněný. Na takové variantě se už shodla dopravní komise. Schválit ji musí ještě další městské orgány, vyjádří se k ní dopravní policie.
„Ne že by to křižovatku vyřešilo, ale jsem přesvědčený, že jí to pomůže,“ řekl místostarosta Kroměříže Karel Holík.
Otázkou zůstává, nakolik by se s takovým stavem srovnala rychlá záchranná služba. 

„Při jednání nám jejich zástupci řekli, že jednosměrka jim v podstatě nevadí. Kdyby místo této komunikace jezdili po ulici Soudní, cesta se jim příliš neprodlouží,“ uvedl člen dopravní komise Petr Sedláček.
Hlavním tématem ale zůstává vyřešení křižovatky z celkového pohledu. Frekventované rozcestí mezi Albertovou a Havlíčkovou ulicí je z bezpečnostního hlediska jedním z nejrizikovějších úseků ve městě. 
„Jednou jsem tam málem přišel o život. Jel jsem na kole a řidič, který právě z té ulice vyjel, mě přehlédl a srazil. Určitě jsem pro to, aby tam byla jednosměrka,“ vzpomněl na vlastní zkušenost ředitel psychiatrické nemocnice Petr Možný.
Jak jsme již informovali dříve, radnice trvá na výstavbě menšího kruhového objezdu. 
„Přikázaným směrem doprava by se to mělo zjednodušit. Nebude vadit, když i nákladní auto přejede jedním kolem přes malý středový můstek. Tyto středové můstky jsou upraveny tak, aby dlouhý tahač mohl jedním kolem přejet,“ zmínil starosta Jaroslav Němec. 
Rozhodující slovo bude mít Zlínský kraj, který kruhovému objezdu o průměru osmnácti metrů není nakloněný. Jako majitel komunikace preferuje křižovatku se semafory.

Zdroj: Týdeník Kroměřížska, Foto: Google Maps

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..