Kolem lužního lesa: KM – Postoupky – Bezměrov – Lobodice – Zářičí – Chropyně – KM

   

Etapa skýtající všechny možné varianty. Svezete se po cyklotrase, silnici, terénem i panelkou. Pojedete městem, vesnicí, polem i lesem. Zvláště pak je krásný Chropyňský luh, díky kterému je tato trasa opravdu kouzelná.

Začínáme opět v Kroměříži na Erbenově nábřeží a musíme se dostat do Postoupek. Buď přes Barbořinu kolem dálnice nebo po staré Chropyňské ulici, dále po dálničním mostě kolem Šlajzy a Strže, terénem do Postoupek kolem Moravy. Doufejme, že se již brzy v tomto směru dočkáme nové cyklostezky.

Dále jedeme po cyklostezce do Bezměrova a tam dál za most po panelové cestě narazíme na hlavní silnici vedoucí z Chropyně do Kojetína. Dáme se po ní doleva a hned doprava do krásných lužních lesů Chropyně a Záříčí. Po této cestě se dostaneme na most přes řeku Moravu a dál do Lobodic, kde se můžeme občerstvit v místní cyklo restauraci (ta je hned na začátku vesnice).

Zpět můžeme po cyklostezce číslo 47 přes les po hezké asfaltce lesem až do Záříčí a po stejné cyklostezce kolem chropyňského zámku až do Kroměříže. Druhou možností návratu je po cyklostezce č. 5040 přes Kojetín (mapa zde).

 


použito z mapy.cz


 

 

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..