Rok 2016

Obrazové ohlédnutí za rokem 2016 aneb co se městu povedlo

Tyto stránky vznikají ke konci roku mimo jiné i proto, abychom se stihli poohlédnout za rokem 2016 a trochu bilancovat. Podívat se společně, co se městu povedlo, co pro nás udělali i co se chystá na příští rok.

Cyklovyjížky

Cyklovyjížky na podporu cyklistické a pěší dopravy v KM.
První byla 23. dubna 2016 a druhá 16. září 2016.

Nová cyklo-opatření ve městě

Vrcholem tohoto ohlédnutí je zprůjezdnění ulice Vodní v obou směrech pro cyklisty. To nám udělalo velkou radost. Ačkoliv by ještě bylo, co vylepšovat – když jedete zespodu, tak není snadné jen tak se dostat např. na Riegrovo náměstí – viz mapa. Člověk si docela najede:(

Žlutý pruh u Mlýnské brány, který brání parkování aut, tudíž je pohodlnější vstup a vjezd pro chodce i cyklisty. Neb i z maličkostí se pojďme radovat!

Přidání kousku cyklostezky na “pojízdném” chodníku směrem od ulice Oskol. Každý metr dobrý!

V roce 2016 se pro cyklisty zprovoznila ulice Nábělkova (kolem COPTu) v obou směrech.

Zdravé město Kroměříž zahájilo spolupráci s Městskou policií při realizaci kampaně na podporu bezpečného parkování jízdních kol ve městě.

zdroj: http://www.mesto-kromeriz.cz/

Malý vánoční dárek pro cyklisty:)

Pod kostelem v Hradisku je nově vydlážděn asi 60 m dlouhý úsek, který nahradil štěrkovou polní cestu. Úsek je sice nenápadný, zato důležitý: díky němu lze nyní jet po zpevněných komunikacích z Miňůvek až do Bezměrova téměř bez kontaktu s auty. V budoucnu se také stane součástí Arcibiskupské cyklostezky.

Vánoční dárek, který nám přímo zaslal cyklokoordinátor města Kroměříže Mgr. Viliam Staněk. Děkujeme!