Další důkaz: cyklistikou k psychickému zdraví

Nejnovější americká studie z letošního září vychází z dat sbíraných po dobu pěti let, účastnilo se j​í přes jeden milion lidí. 

Americká studie z letošního září, do které její autoři zapojili mezi lety 2011 a 2015 1 237 000 lidí starších osmnácti let opět svými výsledky vyzdvihla cyklistiku jako sport se značnými benefity pro lidskou psychiku. Vědci v rámci studie porovnávali počty dní, kdy se dotazovaní sportovci a pasivní lidé subjektivně cítili v psychické nepohodě. Brali přitom v úvahu faktory jako věk, etnikum, pohlaví, rodinný stav, výši příjmu či subjektivně hodnocený zdravotní stav.

Lidé, kteří se věnují pravidelně sportu, pociťovali špatnou náladu o 43 % méně často, než lidé, kteří nesportovali vůbec. Přitom ti, kteří nacházeli zálibu v týmových sportech, vykazovali největší psychickou pohodu. Hned za nimi už byla cyklistika jako v tomto směru nejlepší individuální sport.

Poměrně překvapivě se za cyklistikou umístily posilovny. Důležitým výstupem studie je i doporučená frekvence sportování. Ideální četností a intenzitou sportovního úsilí, jakým lze docílit psychického zdraví, je podle vědců 45 minut fyzické aktivity třikrát až pětkrát týdně.

Zdroj: http://www.cyklonovinky.cz/Clanky/Cyklistikou-k-psychickemu-zdravi.aspx

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..