Cyklostezky ve Zlíně se budou stavět i v roce 2018

I v letošním roce je v plánu vybudovat na území města Zlína hned několik úseků cyklostezek. Jeden z nejdůležitějších o délce 4,25 kilometru bude součástí páteřní cyklostezky podél Dřevnice a to na trase Příluky – Lužkovice – Klečůvka.

„Část mezi Příluky a Lužkovicemi byla dokončena už loni, do května dobudujeme zbývající část od Lužkovic po katastru Klečůvky k obci Lípa nad Dřevnicí, kolaudovány a zpřístupněny budou obě části současně,“ sdělil radní pro oblast dopravy Josef Novák a dodal, že náklady dosáhnou výše 29,4 milionu korun.

Páteřní cyklostezka Otrokovice – Zlín – Vizovice podél toku řek Dřevnice a Lutoninky představuje hlavní cyklistickou komunikaci zlínské aglomerace, zajišťuje vzájemné propojení na úrovni jednotlivých měst a obcí.

Probíhá příprava dalšího úseku pro cyklisty a to na trase  Cigánov – Čepkov – Výletní – Baťova vila, což představuje délku téměř půldruhého kilometru. „Nyní dokončujeme projekční přípravu. Projekt bude zahrnovat celkové dopravní zklidnění lokality Čepkov a výstavby podjezdů pod Cigánovským a Čepkovským mostem pro cyklisty,“ upřesnil Martin Habuda, cyklokoordinátor radnice. Předpoklad zahájení stavebních prací je nejdříve v roce 2019.

Síť cyklostezek na území města je dlouhá necelých 25 kilometrů, po dokončení uvedených staveb dosáhne délky téměř 31 kilometrů. Kromě páteřní cyklostezky patří mezi nejdůležitější i Městská obslužná stezka. Ta je zaměřena na zpřístupnění centra Zlína pro cyklisty a je vedena podél významných objektů, které jsou častým cílem cest obyvatel i návštěvníků. Vedle výstavy nových úseků radnice opět uspořádá řadu akcí zaměřených na cyklisty a cyklodopravu, chybět nebude ani oblíbená večerní vyjížďka městem.

Verze video:
https://www.youtube.com/watch?v=Y6dFIlYboZ0

Zdroj: http://www.zlin.eu/cyklostezky-i-letos-se-budou-stavet-aktuality-4135.html

 

 

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..