Cyklostezka do Kvasic je opět otevřená

Kroměřížská radnice opět otevřela cyklostezku z Kroměříže do Kvasic. Město k tomuto opatření muselo přistoupit na konci ledna. Na cyklostezku tehdy spadlo několik stromů a jeden z nich těsně minul projíždějícího cyklistu. Město jednalo o řešení situace se správcem porostu, kterým jsou Lesy ČR. „V nejbližším okolí cyklostezky z Trávnických zahrádek do Kvasic bylo poté vytěženo bezmála 400 stromů. Uzavření komunikace bylo nutné kvůli bezpečnosti,“ uvedl místostarosta Marek Šindler.

Lesní pozemky v sousedství cyklostezky vlastní stát. Nacházely se na nich vzrostlé stromy, které byly ve špatném stavu. „Odstraněni byly zejména jedinci, u kterých bylo identifikováno napadení houbovými chorobami způsobujícími vývraty stromů. V následujícím období bude stav ponechaných stromů monitorován a v případě nutnosti budou pokáceny další nebezpečné stromy,“ popsal Martin Posolda, který má na starost městskou zeleň.

Podle vedoucího odboru služeb Lamberta Hanzala plánují Lesy ČR v průběhu následujících dvou let kompletně vyměnit staré a nemocné dřeviny v lokalitě za mladou a perspektivní výsadbu. „Cílem je, aby neohrožovala bezpečný provoz po cyklostezce,“ uzavřel Hanzal.

Zdroj: http://www.mesto-kromeriz.cz/zpravodaj/tiskove-zpravy/cyklostezka-do-kvasic-je-opet-otevrena-nebezpecne-stromy-byly-pokacene/

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..