Cyklojízda s radnicí

V pátek 17. května 2019 vedení města přijalo vhozenou rukavici a společně s námi vyrazilo na cyklojízdu skrz město. Akce měla za cíl projížďku městem a pokusit se hledat možná řešení.

Celkem dvanáct statečných pohltila páteční dopravní špička. Jízdy se zúčastnil pan starosta, tři místostarostové, tři úředníci z města, čtyři členové spolku Kolem KM a jedna zástupkyně spřáteleného spolku Barbořice.

Společně jsme objeli pro cyklisty komplikovaná místa, kde jsme zastavovali a diskutovali o případných změnách. Zejména se jednalo o hlavní průtah městem (Kojetínská, Milíčovo náměstí, ulice 1. máje, Tovačovského), hlavní most přes Moravu, dále kontinuita cest z mostu (Bílany, Hulínská ulice, Vejvanovského) a návaznost na cyklostezku č. 4. Odtud se kolona přesunula na Spáčilovu, Obvodovou a po Moravské ulici dorazila ke hřbitovu. Tam jsme debatovali o návaznosti sdíleného chodníku vedoucího kolem Tesca. Další zastávka byla na křižovatce Albertovy a Havlíčkovy.

Celá akce byla zakončena příjemným posezením, kde jsme znovu probrali všechna místa i ta, která jsme nestihli projet. Padlo nemálo nápadů a možných řešení. Doufáme tedy, že nezůstane jen u plánování a podobné akce povedou ke změnám v našem městě. Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným, že si udělali čas a byli ochotní s námi na kole vyrazit do ulic. V dnešní uspěchané době si toho opravdu vážíme.

Autor příspěvku: Admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..