Často kladené dotazy

 

 

Proč takovou kampaň děláte, když na kole jezdím už teď?

Pokud na kole do práce jezdíte už nyní, velmi nás to těší. Bohužel, v každodenním životě je to stále spíše výjimečné, protože ne každý má možnosti, ochotu a chuť se tímto způsobem dopravovat. Kampaní Do rachoty Kolem KM vycházíme vstříc právě této skupině lidí, kterou tak chceme více motivovat. Věříme tomu, že omezí-li se jinak zbytečné jízdy individuální automobilovou dopravou, bude v našich ulicích více prostoru nejen pro cyklisty, ale i ostatní řidiče, kteří svou cestu autem opravdu nahradit nemohou. Neobejde se to však bez vzájemného respektu všech účastníků silničního provozu.

 

Můžu se do kampaně zapojit, přestože nejsem z Kroměříže?

Kampaně se můžete zúčastnit v případě, že Vaše trvalé bydliště a/nebo sídlo vašeho zaměstnavatele (příp. provozovny OSVČ) je v Kroměříži. Počítají se samozřejmě i všechny místní části. Pokud nejste místní a ani v Kroměříži nepracujete, kampaň pro Vás není určena. Můžete se k nám ale přestěhovat a zkusit to třeba příští rok.

 

Proč musím platit registrační poplatek?

Nebudeme zastírat, že registračním poplatkem Vás chceme přimět k tomu, abyste naši ideu vzali opravdu vážně. Co naplat, chceme věci dělat pořádně a to vždy něco stojí. Kromě toho však pořádání kampaně přináší i určité náklady v souvislosti se startovacími balíčky s tričkem. Příjem z registračních poplatků tyto náklady uhradí asi tak z 50-60 %, zbytek hradí město Kroměříž ze svého rozpočtu prostřednictvím kanceláře Zdravého města.

 

Komu posílám svoje peníze?

Registrační poplatek se posílá přímo na příjmový účet města Kroměříže u Komerční banky, č.ú.  8326340247/0100, kam se hradí běžné městské poplatky. Příjemcem platby je tedy město Kroměříž.

 

Je možné poplatek uhradit hotově?

Z technických důvodů platba v hotovosti není možná.

 

Co z toho budu mít?

Registrací a uhrazením poplatku získáte startovací balíček a jste zařazeni do soutěže. Pokud navíc v průběhu soutěže splníte požadavky dané kategorie, budete také zařazeni do slosování o ceny (zúčastnit se můžete libovolného počtu kategorií). V neposlední řadě můžete mít dobrý pocit, lepší fyzičku a třeba i uspoříte nějakou korunu za benzín.

 

Jak mám zapisovat své jízdy?

Letos máme pro vás novinku. Díky tvůrcům mobilní aplikace UrbanCyclers (kterou taktéž můžete používat pro měření svých vzdáleností) máme pro vás pohodlnější a profesionálnější způsob zaznamenávání jízd.

Poslali jsme vám adresu, kde je vaše osobní stránka (kterou vidíte pouze vy a organizátor soutěže), do které si budete během soutěžního měsíce května zaznamenávat údaje o jízdách do práce a z práce.

Stačí pouze:

– vybrat den

– zapsat kilometry pro jízdu do práce a z práce domů

– pokud jste nejeli – nevyplňujte do políčka “vzdálenost” nic nebo nulu

– není potřeba nic ukládat – pokud se data přenesou správně, okraje vstupních boxů zezelenají, to je indikace správného přenesení dat

– vše dopište nejpozději do 31. května 2018

Pod těmito políčky máte opět svou vlastní statistiku jízd.

Pozn.: Tento systém je umístěn na serveru UrbanCyclers. Žádná vaše osobní data nebyla předána, a to ani emailová adresa. Pouze seznam všech použitých soutěžních identifikátorů

 

Při kliknutí na odkaz s mojí osobní zapisovací stránkou k zapisování údajů mi zatím vyskočí hláška stránka nenalezena. 

Pokud Vám nefunguje odkaz (link) přímo z e-mailu, který jsme vám zaslali, tak si celou adresu (ve tvaru http://urbancyclers.com/competition/kolem-km-2018/user/váš spec. kód) zkopírujte a vložte do řádku internetového prohlížeče. Následně si stránku vložte mezi oblíbené či záložek pro snazší otevírání (vetšinou pomocí hvězdičky vpravo nahoře vašeho prohlížeče).

 

Zaregistroval jsem se do soutěže. V jaké kategorii vlastně soutěžím?

Každý, kdo se zaregistroval do soutěže, je AUTOMATICKY zařazen do dvou kategorií Šlapu s pravidelností i Šlapu a měřím. Ten, kdo s někým založil tým, je automaticky navíc i v kategorii Šlapu v týmu. A nakonec, kdo pošle fotku ze svých cest, se přiřadí i do poslední kategorie Šlapu a fotím.

 

Jak budou pořadatelé dohlížet na nepoctivé zapisování údajů do tabulky?

Nejvíce se spoléhá na to, že všichni jsme sportovci s fair-play duchem a věříme si. Další malé opatření je už při přihlašování, kde se zadává bydliště a místo práce, tudíž je malá kontrola najetých kilometrů.
A hlavně je zde fakt, že případný podvodník si moc nepomůže. Maximálně se dostane do užšího výběru a ceny se stejně budou z účastníků losovat.
Uvidíme, jak se to pro první ročník osvědčí. Nechceme ale lidi lustrovat a podněcovat pocit kontrolování.
Přece jen by to měla být taková sranda pohodová soutěž. 🙂

 

Jsem už v důchodu, můžu se zúčastnit?

Nikoliv. Kampaň je určena především pro pracující, kteří se dopravují pravidelně.

 

Jsem student střední školy, můžu se zúčastnit?

Kampaň je určena pouze pro pracující. Pokud se aktivita osvědčí, časem bychom rádi uspořádali obdobnou kampaň i pro školáky.

 

Jaká je odpovědnost při zranění?

Zapojením do kampaně nevzniká žádný pojistný vztah, veškeré cesty podnikáte na vlastní zodpovědnost. Ostatně, jako kterýkoliv jiný den.

 

Do práce chodím pěšky, započítáte mi moje cesty?

Nikoliv, tabulku v tomto případě nevyplňujte. Pokud se však soutěž podaří „zaběhnout“ a bude po tom poptávka, tuto možnost pro příště zvážíme.

 

O víkendu se jedu projet na kole, můžu si kilometry taky započítat?

Protože do kampaně se počítají jen cesty mezi domovem a pracovištěm, tabulku v tomto případě za daný den nevyplňujete. Pracujete-li např. ve směnném provozu i přes víkendové dny, cestu do práce si samozřejmě započítat můžete.

 

Jak mám vyplnit tabulku, když jsem nemocný nebo si beru dovolenou?

Cestu si v tomto případě nevyplňujete. V kategorii pravidelnosti se za tyto „ušlé“ dny žádná náhrada neposkytuje.

 

Mám přes víkend pohotovost a jedu do práce dvakrát za den. Mohu si obě jízdy započítat do soutěže?

Za jeden den lze  započítat pouze jednu cestu do práce a jednu z práce. Je důležité za měsíc květen odjet alespoň
dvě třetiny z pracovních dní, aby jste se dostali do slosování. Kilometry si ale sčítat za obě cesty můžete.

 

Kam mám posílat své fotografie z cest?

Své fotografie můžete posílat na email kolemkm@kolemkm.cz a my je pak rádi zveřejníme.

 

Musím jezdit do práce v tričku kampaně?

Ne nemusíte. Tričko hrdě noste, kdy budete chtít:)

 

Jak si mám správně vybrat velikost trička?

Tričko si můžete vybrat podle následující tabulky:

 

Další otázky můžete posílat na kolemkm@kolemkm.cz